Články

Hráči si na MS 2024 zahrají o originální medaile z křišťálového skla
Konec tajností! Přesně 53 dní před startem Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024 pořadatelé odtajnili oficiální medaile šampionátu. Ty jsou vyrobeny z křišťálového skla, materiálu, který je pro Českou republiku signifikantní.
​Otevření zbrusu nové hokejové síně slávy se blíží
Síň slávy českého hokeje, sdružující osobnosti, které se významně zasloužily o úspěchy českého a československého hokeje, se již brzy představí hokejovým fandům v úplně nové podobě, a to v samotném centru Prahy. Slavnostní otevření se uskuteční před začátkem letošního hokejového mistrovství světa, které bude hostit pražské a ostravské sportoviště.
Hokejový svaz materiálně podpoří dalších 99 klubů
Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje schválil další materiální podporu pro mládežnické kluby, která se v druhé vlně dotkne celkem 99 klubů.
Hokejový den NHL? Zápas legend, focení s pohárem i seminář pro trenéry
V sobotu se v Táboře konal Hokejový den NHL. Navázal tak na první ročník, který se konal loni. Fanoušky nalákalo sledování zápasu s českou účastí, ale také utkání legend. Pro trenéry byl připraven seminář se zámořskými trenéry.
Týden hokeje: Český hokej rozdal výstroje, nárůst dětí o 30 %
Český hokej letos pokračoval v projektu Týden hokeje, který těm nejmladším dává příležitost vyzkoušet si první krůčky na ledě, činnost v kolektivu a získat povědomí, o čem hokej je. Po celé republice proběhlo dohromady skoro 160 turnusů, a jak ukazují data – nynější ročník se těšil zvýšeného zájmu.
OBRAZEM: V centru Prahy se před blížícím se MS sešly hokejové legendy
Už na začátku května startuje mistrovství světa v hokeji v Praze a Ostravě. Proto se v centru hlavního města sešly hokejové legendy sedmi států a vzpomínaly na své kariéry, zejména pak na zážitky ze světových šampionátů.
Hlinka Gretzky Cup vyhrál hlavní cenu v kategorii Akce roku 2023 okresu Břeclav
V Domě školství v Břeclavi se ve čtvrtek 22. února vyhlašovala anketa Sportovec okresu Břeclav roku 2023, v níž získal Hlinka Gretzky Cup ocenění Akce roku.
Setkání reprezentačních koučů s trenéry a manažery klubů ELJ a ELD
V týdnu proběhlo v Praze setkání trenérů reprezentace se zástupci klubů extraligy juniorů a extraligy dorostu. Na akci v hotelu Stages dorazilo celkem 54 manažerů a trenérů z 19 klubů, setkání se zúčastnili i zástupci Českého hokeje. Řešily se nejen uplynulé reprezentační turnaje, ale také nová spolupráce od další sezony.
Spolupráce s brazilským hokejem pokračuje. Český trenér míří do Jižní Ameriky
Po cestě Bedřicha Ščerbana míří do Brazílie další z Čechů, a to mladý trenér Kryštof Kovářík, který se bude snažit pomáhat tamním hráčům s tréninky a má na plánu řadu tematických workoutů. Jde o další krok v plánované spolupráci mezi českým a brazilským hokejem.
Jágrovi se dostalo velké pocty. Jeho dres je pod stropem arény Pittsburghu
Jaromíru Jágrovi se dostalo velké pocty. Celý víkend byl v Pittsburghu, kde v zámoří načal svou legendární kariéru, věnován jemu. Večeře, tréninky, nástup na rozcvičku a mnoho dalšího. Vše vyvrcholilo vyvěšením jeho dresu s číslem pod strop arény.