10.03.2024 |

Hokejový svaz materiálně podpoří dalších 99 klubů

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje schválil další materiální podporu pro mládežnické kluby, která se v druhé vlně dotkne celkem 99 klubů.

Jedná se o další z řady materiálních podpor ze strany Českého hokeje, který v rámci Akademií ČH podporoval mládež již dříve a v současné době dostává všech 156 klubů v rámci projektu "Pojď hrát hokej" výstroje. Už v lednu tohoto roku schválil nejvyšší hokejový orgán podporu pro 36 klubů, které mají v kategoriích 5. – 8. tříd všechna čtyři ročníková družstva. Každý z bezmála čtyřicítky klubů obdržel od Českého hokeje 60 hokejek nejvyšší řady, tedy šlo o 15 kusů pro každou třídu. Druhá aktuálně schválená vlna se týká klubů, které mají v dané kategorii alespoň dvě družstva, tedy mladší a starší žáky. Do této skupiny patří celkem 99 klubů, které obdrží pro kategorii rovněž 15 hokejek a k tomu dvě brankářské hole.

Požadavek, aby svaz podpořil kluby právě hokejkami, vzešel z analýzy přímo mezi trenéry, kdy nám v rámci celé republiky reagovalo zhruba 85 klubů.

pozn.: mediální dokumentace pochází z první vlny předávání

Galerie

Související články