31.03.2024 |

9. třída: Ve finále se o mistrovský titul utkají Škoda Plzeň a Liberec

Ve finále Extraligy devátých tříd se utkají mužstva Liberce a Škody Plzeň. Zatímco Bílí Tygři rozhodli o svém postupu přes Pardubice už ve dvou zápasech, indiáni přetlačili obhájce titulu z Mladé Boleslavi až v rozhodujícím třetím utkání.

Bílí Tygři Liberec – HC Dynamo Pardubice 2:0

2:0, 2:0, 2:0. Bílí Tygři zatím kráčejí vyřazovacími boji bez jediného zaváhání, tentokrát si po dvou poměrně bezpečných výhrách poradili s Pardubicemi. Ta první byla tedy naprosto bezpečná, neboť Liberec zasypal Dynamo na jeho ledě šesti brankami už do 31. minuty!

„Šli jsme do venkovního zápasu s tím, že chceme mít lepší start než minulý týden ve Varech. Hráli jsme poctivě a dopracovali se k vedení 6:0, Pardubice si pak čuchly a korigovaly na 2:6. Ve třetí části jsme soupeře ani jednou nenechali převzít výrazně otěže nad zápasem a dokázali se tak vyhnout závěrečnému dramatu,“ pochvaloval si liberecký kouč Vojtěch Fiala na klubových stránkách.

Rovněž v odvetě měl výše nasazený celek vynikající start. Skóroval už v první minutě a těsně po začátku druhé třetiny vedl po druhém zásahu Šimona Šejce dokonce 3:0. Šejc tak napodobil výkon Dominika Beneše z prvního utkání a Tygři si vítězstvím 4:1 zajistili postup do finále opět po roce.

„Jsme tam, dnes to naše vítězné ‚ej‘ a plácačky po zápasy byly opravdu sladké. Další krok za námi, tři nejtěžší zbývají. Pardubice přijely vyhrát a bojovaly, byl to náročný play-off zápas i série. Pardubice letos – stejně jako my loni – hrály několik mladších hráčů a chceme jim pogratulovat za celou sezónu, kam až došly. Celý náš tým je dál hladový,“ ujistil Fiala. Dynamo získalo bronzové medaile.

1. zápas: Pardubice – Liberec 2:6 (0:2, 2:4, 0:0)
Branky a nahrávky: 37. Andrejko (Kovář), 39. Parakhonka (Rohlík, Teml) – 6. Tureček (Čančík), 7. Filo, 22. Beneš (Kachlíř), 26. Kachlíř (Kučera, Šejc), 29. Beneš (Sanejstr, Kučera), 31. Sanejstr (Šejc, Kachlíř).

2. zápas: Liberec – Pardubice 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Šejc (Beneš, Kachlíř), 18. Filo (Srnský), 21. Šejc (Kachlíř), 54. Filo (Novák) – 24. Řehoř (Novák, Andrejko).

HC Škoda Plzeň – BK Mladá Boleslav 2:1

Severočeši už mohli v neděli bez starostí na dálku sledovat, který soupeř jim připadne z druhé semifinálové série. Ta totiž potřebovala k rozhodnutí plný počet tří střetnutí. V prvních dvou nepomohla aktérům výhoda domácího prostředí. Škoda Plzeň tažená kapitánem Eliášem Matouškem (1+2) vyhrála v Mladé Boleslavi 3:1, ale Bruslaři s autorem dvou branek Nicolasem Vovsíkem následně na jejím ledě odpověděli triumfem 4:2.

„Paradoxně nám naše rychlá branka ublížila. Soupeř zapnul motory a první třetinu byl jasně lepší. Poté se hra vyrovnala. Rozhodují detaily, soupeř byl dnes důraznější a chtěl se více ušpinit než my. Především byl důraznější v předbrankovém prostoru, ze kterého jsme dostali tři branky. To byl dnes ten hlavní rozdíl,“ uvedl po vyrovnání série plzeňský kouč Tomáš Pejchar pro klubové stránky.

Na neděli se však jeho svěřenci „vyspali“ výrazně lépe než soupeř. Po vyrovnané první části odskočili indiáni ve druhé třetině do vedení 3:1 a v té třetí ještě přidali čtyři pojistky, a tak vyhráli vysokým poměrem 7:1.

„Byla to výborná série, musím uznat sílu soupeře. Dneska jsme si za tím šli od první minuty, z týmu to bylo cítit, vnímal jsem tu energii oproti včerejšku. Chtěli jsme to urvat, což se povedlo. Obrovská gratulace směrem k týmu a teď se připravíme na finále,“ radoval se Pejchar. „Klasický zápas play-off, domácí to prostě zvládli lépe. Plzni gratulujeme k postupu,“ reagoval boleslavský Lukáš Zörkler.

Mladá Boleslav tak ztratila šanci na obhajobu loňského prvenství v soutěži U15. Finále mezi Škodou Plzeň a Libercem se už hraje na tři vítězná utkání a startuje ve středu na západočeském ledě.

1. zápas: Mladá Boleslav – Škoda Plzeň 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 57. Michálek (Vrbata) – 33. Matoušek (Hofmann), 44. V. Svoboda (Strnad, Matoušek), 46. Blengino (Matoušek, Novák).

2. zápas: Škoda Plzeň – Mladá Boleslav 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Mečl (Hotařík), 23. Svoboda (Beran, Strnad) – 13. Vovsík (Pejša, Bydžovský), 17. Vovsík (Bydžovský, Pejša), 25. Šimáček (Bydžovský, Michálek), 60. Junek.

3. zápas: Škoda Plzeň – Mladá Boleslav 7:1 (1:1, 2:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 8. Strnad (F. Stupka, Matoušek), 24. Mertl (Hotařík), 31. Matoušek (Blengino), 41. Matoušek (F. Stupka), 43. Matoušek (Strnad), 45. F. Stupka (Strand), 58. Mertl (Stupka, Blengino) – 20. Michálek (Piskač, Bydžovský).

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Rozpis zápasů finále play-off

Středa 3. dubna – 1. zápas:
HC Škoda Plzeň – Bílí Tygři Liberec

Čtvrtek 4. dubna – 2. zápas:
HC Škoda Plzeň – Bílí Tygři Liberec

Neděle 7. dubna – 3. zápas:
Bílí Tygři Liberec – HC Škoda Plzeň

Pondělí 8. dubna – případný 4. zápas:
Bílí Tygři Liberec – HC Škoda Plzeň

Středa 10. dubna – případný 5. zápas:
HC Škoda Plzeň – Bílí Tygři Liberec

Související články