14.03.2024 |

​Otevření zbrusu nové hokejové síně slávy se blíží

Síň slávy českého hokeje, sdružující osobnosti, které se významně zasloužily o úspěchy českého a československého hokeje, se již brzy představí hokejovým fandům v úplně nové podobě, a to v samotném centru Prahy. Slavnostní otevření se uskuteční před začátkem letošního hokejového mistrovství světa, které bude hostit pražské a ostravské sportoviště.

Ještě do loňského května mohli hokejoví fanoušci kamennou síň slávy navštívit v pražské Galerii Harfa. „Nově se síň přesune do reprezentativních prostor v ulici Nekázanka v centru Prahy nedaleko Václavského náměstí. Tedy do míst, která budou snadno přístupná jak pročeské, tak i zahraniční hokejové nadšence. Věřím, že se bude jednat o důstojné místo, které zanechá v každém návštěvníkovi ty nejlepší sportovní dojmy,“ říká prezident Českého hokeje Alois Hadamczik.

„Jak jsme již avizovali, kromě kamenné vznikne následně i virtuální síň slávy, která bude schopna pojmout více unikátních hokejových artefaktů, protože nebude omezena prostorem. Obě verze, tedy jak virtuální, tak kamenná, budou vzájemně propojené,“ říká manažer projektu Bedřich Ščerban s tím, že nyní probíhají stavební práce, následně bude probíhat instalace samotných artefaktů, na kterou bude navazovat testovací provoz.

Síň slávy je i nadále vyjádřením úcty k jejím členům a respektu k tradicím a historii. „Jsme si vědomi historie českého i československého hokeje a jeho úspěchů, stejně jako si vážíme hráčů samotných. Chceme, aby to bylo v nové Síni slávy českého hokeje cítit a aby to bylo patrné,“ popisuje manažer Síně slávy českého hokeje Bedřich Ščerban.

O přesném datu slavnostního otevření, kterého se zúčastní také řada hokejových osobností z řad členů síně slávy, bude Český hokej včas informovat.

Související články