09.03.2024 | David Zlomek

Hokejový den NHL? Zápas legend, focení s pohárem i seminář pro trenéry

V sobotu se v Táboře konal Hokejový den NHL. Navázal tak na první ročník, který se konal loni. Fanoušky nalákalo sledování zápasu s českou účastí, ale také utkání legend. Pro trenéry byl připraven seminář se zámořskými trenéry.

Celý den započal hned ráno, kdy započaly turnaje mládeže a turnaj NHL street hockey. Poté, co na zimním stadionu skončil mládežnický turnaj, se na led vehnaly legendy českého hokeje.

V rámci exhibičního utkání byl k vidění Radek Dvořák, Tomáš Vokoun, Martin Hanzal nebo Radim Vrbata s Patrikem Eliášem.

Český hokej se připojil k této akci, a tak si mohli fanoušci v hale Mír v Táboře prohlédnout pohár mistrů světa z roku 2005 či Zlatou hokejku.

„O artefakty byl velký zájem. Sami jsme nečekali, že tolik dětí a jejich rodičů se bude chtít vyfotit. Akce se povedla, blahopřeji pořadatelům. Věřím, že jsme jako Český hokej přispěli k hezkému průběhu sobotního dne pro lidi v Táboře,“ popsal akci manažer Síně slávy Bedřich Ščerban.

Po zápase se fanoušci přesunuli do haly Mír, kde přes den probíhal další doprovodný program včetně kuchařské show nebo interaktivních aktivit v rámci NHL Global Fan Tour.

Na své si přišli také trenéři. Pro ně byl totiž připraven seminář NHL Coaches Clinic, na kterém o střílení branek nebo roli videotrenéra hovořili Davis Payne a Kelly Forbes.

Celý program pak zakončilo společné sledování utkání New Jersey a Carolinou. Druhý jmenovaný tým vyhrál i díky gólu a asistenci Martina Nečase 4:2.

Související články