01.04.2024 | Matyáš Smola

A-tým: Národní tým načal první kemp před MS. Trénovat je potřeba, ví Červenka

Tým trenéra reprezentace Radima Rulíka zahájil v úterý 2. dubna přípravný kemp v Říčanech, který bude trvat až do pátku. Příprava slouží především pro udržování kondice hráčů, kteří hrají o nominaci na mistrovství světa a jejichž týmům už skončila sezona.

Na led dorazili nejdříve již tradičně brankáři, a to těsně před jedenáctou dopoledne. Například pro Lukáše Klimeše to byly první momenty v reprezentační uniformě. Po krátkém rozchytání dorazil na led i zbytek týmu a přípravný kemp mohl naplno začít.

Myslím si, že formát přípravy není špatný. Kluci, kteří vypadli v play-off, to mají alespoň nějak vyplněné, aby se mohli vrátili do herního tempa," vyjádřil se k přípravě hlavní trenér Radim Rulík. „Ostrá příprava začne až příští pondělí v Karlových Varech, teď to je pro kluky, co by jinak měli pauzu, aby to pro ně v pondělí nebyl takový náraz.“

Úvodního tréninku se zúčastnilo pouze deset hráčů a tři brankáři, nicméně o to více zdála jednotka pro hráče intenzivnější. Člověk se zadýchal, je tam málo pauz, což je na začátek dobré. Natáhne se to, tréninky musí být náročné, ještě je spoustu času na odpočinek. Když je málo lidí, tak je jedno, co se bude na ledě dít, všechno bude těžší," hodnotil náročnost tréninku útočník Roman Červenka.

Jak bylo zmíněno, první kemp je v poměrně úzké sestavě. Pozvaných bylo patnáct hráčů, nicméně Jakub Flek se - jak bylo avizováno - připojí až ve čtvrtek a Jan Bambula se nakonec kempu nezúčastní, podle trenéra Rulíka by totiž pro něj nebylo místo v sestavě v utkáních proti Německu. „Museli jsme trochu změnit nominaci na kemp v Říčanech. Přiznám se, že jsem neočekával, že v evropských soutěžích skončí některé favorizované týmy s českými hráči v sestavě tak brzo. Na rovinu jsem to Honzovi Bambulovi takto řekl, vysvětlil a omluvil se. Myslím, že to pochopil,“ dodal kouč.

"Být v partě? Super!"

Zbytek hráčů byl ale rád, že se sešel a mohl si zatrénovat i utužit partu. Je super, že může být člověk na ledě s hráči národního týmu. Je to lepší, než kdybych se připravoval sám po různých stadionech. Jsem za tuhle možnost moc rád," pochvaloval si přípravný kemp obránce Andrej Šustr.

První trénink byl poměrně rozmanitý, zároveň i akční. Možnost rozdat si to jeden na jednoho dostali hráči v mezikruží, kam jim přihrával puk asistent hlavního trenéra Tomáš Plekanec. Následovaly cvičení se střelou od modré nebo pohyb v brankovišti.

Tréninky se často mění, víc kluků tady nehrálo dlouho zápas. Většina trénovala samostatně, takže to bylo spíše zaměřené na zapracování se do týmu," okomentoval první trénink ze svého pohledu brankář Dominik Frodl. Je pro mě příjemné hrát v domácím prostředí. Doufal jsem, že budu nominovaný. Každé povolání do národního týmu je radost, jsem rád, že se to nakonec povedlo."

Tým se u Prahy bude připravovat až do pátku, po víkendu je v plánu další kemp, tentokrát v Karlových Varech. Je potřeba trénovat, být na ledě. Pauzu jsem teď měl delší, ale jsem rád, že jsem zpátky na ledě," řekl Červenka.

Galerie

Související články