01.04.2024 | David Zlomek

Ženy: Start MS se blíží. Jsme na dobré vlně, říká Tejralová

Start světového šampionátu žen je za dveřmi. Už zítra vstoupí české reprezentantky do turnaje utkáním proti Finsku. „Držte nám palce,“ vzkazuje fanouškům ze Spojených států kapitánka týmu Aneta Tejralová.

Celé dění započalo už před týdnem, kdy se část týmu sešla v Plzni a následně přeletěla za oceán, kde už se spojila s reprezentantkami ze zámoří. Několik dní strávených na tréninkovém kempu v Lake Placid pomohl nejen hokejově, ale také psychicky.

„Odtrénovaly jsme tam několik jednotek, měly jsme i generálku. Za mě ideální vstup do celého turnajového dění,“ přikývla Tejralová a dodala, že právě faktor sehranosti byl neméně důležitý: „Po delší době jsme se všechny sešly, takže první den, možná dva, byly takové oťukávací, ale víme, kdo má jakou roli, takže teď už jsme na dobré vlně.“

Český tým nečeká nic lehkého. Díky posledním vynikajícím výsledkům si vybojoval účast v A-skupině turnaje, kde se potkají ti nejlepší.

„Minulý rok jsme ukázaly, že v A-skupině můžeme hrát a patříme do ní, takže očekávání od letošního šampionátu mám jen pozitivní. Jedině medaile!“ zavelela kapitánka. „Všechny soupeřky na MS budou nesmírně rychlé, takže pro nás jen dobře, že jsme si rychlost zápasů proti Spojeným státům mohly osahat. Už víme, co čekat.“

Turnaj zahájí svěřenkyně trenérky Carly MacLeodové proti Finsku. Pro Češky se nejedná o oblíbeného soupeře, jelikož výsledky v této sezoně v rámci Women‘s Euro Hockey Tour byly velmi vyrovnané. Finky vyhrály tři zápasy, Češky dva.

„Finky jsou těžký soupeř, máme s nimi rivalitu, jsou s nimi dobré zápasy. My se však nebudeme soustředit na ně, ale na nás a naši hru. Bude to těžké utkání,“ predikovala obránkyně týmu z Ottawy.

Kromě Finska se Češky potkají ještě se Spojenými státy, Kanadou a Švýcarskem. Právě poslední jmenovaný soupeř se na posledním turnaji v Liberci vybičoval k tvrdému výkonu, nicméně Češky potvrdily kvalitu a vyhrály.

„Zápasy na mistrovství světa bývají jiné, takže od Švýcarek čekáme tvrdost a souboje ještě ve větším měřítku. Ale půjdeme vyhrát,“ dodala Tejralová.

Reprezentace jsou na MS rozděleny do dvou výkonnostních skupin podle IIHF rankingu. Ve skupině A hraje 5 nejlepších týmů včetně Česka a postupují z ní všichni do play-off.

Všechny české zápasy odvysílá v přímých přenosech Česká televize. Fanoušci tak budou mít šanci pohodlně vidět všechna utkání.

„Fanoušci nám píší, i nás označují u příspěvků na sociálních sítích, je to super. Jsme rády, že o nás ví. Budeme se snažit je nezklamat. Dívejte se na nás a fanděte!“

Galerie

Související články