11.03.2024 | David Zlomek

Trenérský seminář v rámci Hokejového dne NHL naplnil kapacitu, přihlásilo se 500 českých trenérů

Hokejový den NHL, který proběhl o víkendu v Táboře, nabídl spoustu zajímavého programu. Nejen pro fanoušky, ale také pro trenéry. Pro ty byl připraven seminář, na němž se podílelo i sportovní oddělení Českého hokeje.

Událost v Táboře splnila očekávání. Mládežnický turnaj, zápas legend, doprovodný program, soutěže o podepsané dresy i společné sledování utkání NHL.

Zajímavý byl ale i program pro trenéry. Seminář NHL: Coaches Clinic pod vedením bývalého asistenta trenéra Ottawy Senators Davise Paynea, jenž přednášel o střílení branek, a bývalého video kouče týmu Dallas Stars Kellyho Forbese, který pro změnu mluvil o roli a zodpovědnosti ve své pozici, přilákal velké množství českých trenérů.

Velký zájem potvrdila naplněná kapacita

Ve skutečnosti se naplnila maximální kapacita semináře, jelikož se přihlásilo 500 českých trenérů, kteří si vyslechli online přednášky trenérů ze zámoří.

„Máme velkou radost z naplnění kapacity. Tolik trenérů se nám na žádný online seminář nikdy v historii nepřihlásilo. Je vidět, že čeští trenéři mají zájem a chtějí pochytit trendy od koučů z nejlepší ligy na světě. Jsem také rád za pokračující dlouholetou spolupráci s trenérskou asociací NHL,“ potěšilo Lukáše Jankoviče, manažera sportovního oddělení.

Spokojený byl i Zdeněk Vojta, metodik Českého hokeje: „Od trenérů, kteří se semináře zúčastnili, máme skvělou zpětnou vazbu. Dozvěděli se spoustu zajímavých informací a poznatků. Zejména část o efektivity zakončení naše trenéry hodně zaujala.“

Tento seminář je pouze jedním z mnoha, které Český hokej nabízí českým koučům. Jejich kompletní výčet je k dispozici v aplikaci Coach Manager. V knihovně Coach Manageru bude v nejbližších dnech k dispozici i záznam semináře NHL všem registrovaným trenérům Českého hokeje.

Testování schopností jako v NHL

Součástí NHL Hockey Day v Táboře bylo také testování ve formátu NHL Combine, které rovněž proběhlo ze asistence zástupců Českého hokeje a doktorandů FTVS UK.

Na každém stanovišti byly uvedeny i výsledky daného testu z řad hráčů NHL. Mladí hokejisté i široká veřejnost tak viděli porovnání, kam se musí jejich výsledky posunout, aby se vyrovnali v tomto ohledu těm nejlepším hráčům na světě.

„K dispozici byly například agility test, měření odrazové síly, měření síly stisku a několik dalších,“ doplnil Lukáš Jankovič.

Související články