Články o ženském hokeji

Výběr hráček do 15 let zvítězil na Turnaji čtyř zemí
Druhý ročník Turnaje čtyř zemí pro hráčky do patnácti let se konal v termínu od 25. do 27. března ve švýcarském Engelbergu. Loňské vítězství obhájil favorizovaný tým České republiky, který opět jasně přehrál všechny ostatní účastníky. V příštím roce se tento ojedinělý turnaj pro mladé hokejistky bude konat v Česku. Termín bude obdobný a zázemí poskytne zimní stadion ve Dvoře Královém.
Souhrn ligy žen 2010/11
Královnami českého ženského hokeje jsou hráčky týmu HC Slavia Praha, které ve finále Ligy žen 2010/2011 porazily družstvo Karviné. V článku najdete konečné tabulky všech částí této soutěže a výsledky závěrečných bojů v play-off.
Anketa o hokejistku sezóny zná pořadí po první polovině
V rámci slavnostního večera, při kterém jsou vyhlášeny výsledky ankety Zlatá hokejka, je také oznamováno jméno nejlepší české hokejistky. Dne 15. března skončilo první kolo hlasování v této anketě. Celkem pětadvacet hlasujících (z devětatřiceti možných) rozhodlo o tom, že na prvním místě je zatím Simona Studentová ze Slavie Praha následovaná svými spoluhráčkami Lucií Manhartovou a Evou Holešovou. Hlasování v druhém kole ankety končí 30. dubna.
Ženská reprezentace finišuje přípravy na MS divize II
V pondělí 4. dubna odstartuje ve francouzském Caen Mistovství světa žen divize II, tedy třetí výkonnostní kategorie. česká reprezentace finišuje přípravy na vrchol sezóny a naposledy se sejde ke společným tréninkům. Přípravný kemp je naplánován na období od 25. do 30. března a hostit jej bude stadion ve Slaném. Cílem svěřenkyň trenéra Karla Manharta je postup o kategorii výše. Proti budou týmy Dánska, Francie, Itálie, Koreje a Velké Británie.
Největším soupeřem budou naše hlavy, říká kouč reprezentace žen
Na dubnovém mistrovství světa žen ve francouzském Caen budou české reprezentantky usilovat o návrat do divize I, ze které před dvěma lety těsně sestoupily. Příslibem úspěchu je i nedávný turnaj v Prievidze, na kterém porazily své papírově nejsilnější soupeřky z Francie. „Pokud děvčata splní svoji roli a budou hrát hru, na kterou mají, pak bychom měli postoupit jednoznačně,“ hlásí trenér reprezentace a pražské Slavie Karel Manhart.
Ženská reprezentace prohrála jen se Slovenkami, dvakrát zvítězila
Turnaj čtyř ženských reprezentačních výběru ve slovenské Prievidze ovládly domácí hráčky, které porazily v rozhodujícím utkání českou reprezentaci 3:1. Češky i Slovenky si ve zbývajících utkáních hladce poradily s týmy Rakouska i Francie. Svěřenkyně trenéra Manharta zvítězily 8:1 a 3:0.
Ženský výběr čeká turnaj čtyř v Prievidze
Česká ženská hokejová reprezentace se od 17. do 19. února zúčastní turnaje čtyř zemí na Slovensku. Utkání se odehrají v Prievidze. Před prvním měřením sil s Francií (17. února od 11 hodin) čeká hokejistky přípravný kemp ve Slaném, který začíná 13. února.
České juniorky skončily na MS čtvrté, turnaj ovládly Američanky
Švédský Stockholm hostil v období od 1. do 8. ledna 2011 mistrovství světa hokejistek v kategorii do osmnácti let. České reprezentantky do posledního dne bojovaly o medaile, nakonec po prohrách s USA (semifinále) a Finskem (o 3. místo) skončily čtvrté. Šampionát jednoznačně ovládly hráčky Spojených států, které vyhrály ve všech utkání a ve finálovém souboji s přehledem porazily Kanadu.