30.03.2024 | David Zlomek

Ženy: Pozitiva? Přivykly jsme rychlosti a tempu, říká trenérka MacLeodová

Prohra v generálce před světovým šampionátem 1:6 se Spojenými státy sice může na první pohled značit mezery v českém týmu, nicméně trenérka Carla MacLeodová hledala hlavně pozitiva. „Skóre je jen jeden úhel pohledu,“ řekla pro ceskyhokej.cz.

Hráčky měly přes týden na kempu v Lake Placid možnost sehrát se i utužit partu. A nakonec tedy i změřit síly s jedním z nejlepších týmů světa, čímž byl kemp završen.

„Američanky jsou dost možná nejlepší tým na světě. Mají kvalitu, jsou fakt hodně rychlé,“ potvrdila po zápase Klára Hymlárová, jediná střelkyně českého výběru.

Nicméně ona i trenérka si střet pochvalovaly. A to zejména kvůli tomu, že před mistrovstvím šlo o dokonalý ukazatel úrovně.

„Pro nás je dobré hrát takové přípravné utkání, protože si alespoň navykneme na rychlost, která bude i na mistrovství. Pro nás jedině dobře,“ přikývla Hymlárová.

A trenérka dodala: „Pohled na skóre je jen jeden úhel pohledu. Pro nás to byl spíše zápas, ve kterém jsme se chtěly ujistit, že jdeme správným směrem. Chvíli nám ale trvalo, než jsme se dostaly do potřebné rychlosti a provozní teploty.“

První třetina totiž patřila Američankám, které vstřelily tři branky a zápas tím defacto rozhodly. Další dvě branky pak přidaly na začátku druhého dějství. „Udělaly jsme nějaké chyby v obraném pásmu, z těch se můžeme poučit,“ věděla dobře česká útočnice.

Pak ale kontrovala gólem právě i ona, což byla dle trenérky odměna za tvrdou práci.

„Stále si zvykáme na hraní proti těmto top severoamerickým týmům. Líbilo se mi, jak jsme se do toho v druhé a třetí třetině dostaly a opravdu jsme se snažily,“ dodala MacLeodová.

Nakonec se tedy hledala pozitiva, která přes prohru viděla i Hymlárová. „Nějakým způsobem jsme s nimi dokázaly udržet krok, což je pro nás důležité zjištění. Nepodlehly jsme tlaku, že to je domácí Amerika, ale snažily jsme se hrát hokej,“ dodala.

Podobný pohled měla ze střídačky i trenérka výběru: „Ano, v tom bylo střetnutí dobré. Věděly jsme, že Američanky nás svou hrou potlačí dopředu a vyzdvihnou tím i náš výkon. A to se také stalo.“

Český tým čeká v neděli přesun do dějiště šampionátu. První duel proti Finsku je v plánu ve středu v devět hodin večer středoevropského času.

„Fanděte nám, moc nám to pomáhá! Vidíme, že s o nás fanoušci zajímají, za což jsme moc rády,“ poděkovala na závěr Hymlárová.

Související články