Články o para hokeji

Čeští sledge hokejisté porazili Slovensko 5:0
Ve švédském Ostersundu byl zahájen kvalifikační turnaj ve sledge hokeji zápasem Česko – Slovensko. Český tým začal zápas rychlými útoky na soupeřovu branku a hned ve druhé minutě vstřelil první gól kapitán Čechů Zdeněk Šafránek. První třetina pokračovala naplno v režii českých hráčů. Druhou branku umístil za záda slovenského brankáře Pavel Kubeš v páté minutě a stejný hráč pak znovu skóroval ve 14.minutě.
Čeští sledge hokejisté odjíždějí bojovat o účast na paralympiádě
Reprezentační tým sledge hokeje ČR má před sebou nejdůležitější turnaj paralympijského cyklu. Čeká ho totiž kvalifikace a postup na zimní paralympijské hry v Pjongčang v Jižní Koreji, které proběhnou v březnu příštího roku po olympijských hrách.
Čeští sledge hokejisté ovládli MS skupiny B
Česká sledge hokejová reprezentace na mistrovství světa skupiny B skvěle reprezentovala svoji zemi. V japonském Tomakomai vyhráli svěřenci trenéra Břízy všechny zápasy a dokonce neinkasovali ani jednu branku. Ve finále Češi smetli domácí výběr 6:0 a definitivně ztvrdili postup do elitní skupiny světového šampionátu. Navíc si díky prvnímu místu zajistili postup do paralympijské kvalifikace.
Sledge hokejisté budou na MS skupiny B bojovat o návrat mezi elitu
Česká sledge hokejová reprezentace odletěla na mistrovství světa skupiny B do Japonska. Ve městě Tomakomai zabojují hendikepovaní sportovci o návrat mezi nejlepší světovou osmičku a také o postup na kvalifikační turnaj o paralympijské hry. Do elitní skupiny světového šampionátu postoupí první dva celky, které zároveň s bronzovým týmem půjdou do kvalifikace o paralympiádu 2018.
Čeští sledge hokejisté ovládli turnaj v Ostravě
Tři zápasy - tři výhry. Česká sledge hokejová reprezentace si na domácím turnaji čtyř zemí počínala suverénně. V ostravské aréně postupně porazila Německo, Slovensko i Japonsko a zaslouženě slaví první místo.
Sledge hokejisté obsadili na mistrovství Evropy čtvrté místo
Po nevydařeném začátku a dvou prohrách zkonsolidovali čeští sledge hokejoví reprezentanti na mistrovství Evropy síly a z následujících tří duelů dokázali vybojovat 6 bodů. Nakonec z toho pro svěřence Jiřího Břízy bylo čtvrté místo. Zlato vybojovali největší favorité z Ruska s neskutečným skóre 51:2.
Sledge hokejová reprezentace odletěla do Švédska na ME
Čeští sledge hokejoví reprezentanti mají před sebou jeden z vrcholů sezony. Svěřenci trenéra Jiřího Břízy odletěli do švédského Östersundu, kde je od 5. do 10. dubna čeká mistrovství Evropy. Hendikepovaní sportovci se postupně střetnou s Rusko, Itálií, Švédskem, Norskem a Německem.
Sledge hokejisté přivezli z Nagana bronzové medaile
Čeští sledge hokejoví reprezentanti mají za sebou turnaj na velmi zajímavém místě. Svěřenci trenéra Jiřího Břízy si zahráli na místě, kde před 18 lety vyhráli čeští hokejisté olympijské zlato. Hendikepovaní reprezentanti dokonce měli stejnou šatnu jako tehdy Hlinkův výběr. Zdeněk Krupička a spol. z Japonska přivezli medaile bronzové, když v závěrečném souboji porazili domácí výběr 3:2.
Český sledge hokejový tým odletěl na turnaj 4 zemí do Nagana
Po šesti letech se opět vydal reprezentační tým sledge hokeje do japonského Nagana, kde odehraje mezinárodní turnaj 4Nations. Český tým odletěl pouze v „okleštěném“ složení s 10 hráči a jedním brankářem. Do týmu byli pozváni i tři nováčci – Pavel Doležal, Jan Frolík a Miroslav Novotný, kteří nasbírají v Japonsku spoustu zkušeností.
Sledge hokejová reprezentace na soupeře v Rusku nestačila
Čeští sledge hokejoví reprezentanti odehráli na přelomu listopadu a prosince turnaj v ruském Chanti-Mansijsku. Na promrzlé Sibiři ale na své soupeře nestačili. V základní skupině sice porazili tým z Iževsku, stejnému soupeři ale nakonec podlehli v bitvě o bronz 1:2 po prodloužení. Nakonec tedy svěřenci Jiřího Břízy obsadili čtvrté místo.