31.03.2024 | David Zlomek

U18: Češi se sjedou na druhý kemp. Už i s posilou ze zámoří

Česká reprezentace do osmnácti let bude od úterý 2. dubna pokračovat v přípravě na světový šampionát. Druhý přípravný kemp se bude opět konat v Kravařích a potrvá do pátku.

První kemp mají mladíci za sebou, nicméně druhý bude mít velmi podobnou náplň.

„Na prvních dvou kempech se chceme zaměřit hlavně na kondici a projet si náš systém, který jsme trénovali během celého roku. Systém je pro nás hrozně důležitý, abychom měli dobrý pohyb a dobře bruslili. Hokej je teď takový, a to hráčům chceme ukázat, na to se i v tréninku zaměřujeme, aby to bylo na sto procent a v maximálním tempu,“ popisoval hlavní trenér osmnáctky David Čermák.

Do druhého z pěti kempů, které všechny vedou k mistrovství světa, jež se odehraje na přelomu dubna a května ve Finsku, zasáhne velmi podobně složená sestava jako v prvním kempu.

Nicméně zajímavostí je i první posila ze zámoří, což trenér Čermák minulý týden avizoval. „Adam Jecho by tu měl být,“ prozradil.

Nominace národního týmu do osmnácti let:

Brankáři:

Matyáš Mařík (HC Motor České Budějovice), Ondřej Štěbeták (HC Dukla Jihlava), Břetislav Vystrčil (Mora IK, SWE)

Obránci:

Jan Skok (HC Škoda Plzeň), Marek Chaloupka (HC VÍTKOVICE RIDERA), Adam Král, Tomáš Galvas (oba Bílí Tygři Liberec), Martin Švec, Tom Kaštánek, Alex Kubánek (všichni HC DYNAMO PARDUBICE), Štěpán Černý (Mountfield HK)

Útočníci:

Jan Hurt (BK Mladá Boleslav), Štěpán Hoch, Matyáš Humeník (oba HC Motor České Budějovice), Adam Benák (HC Škoda Plzeň), Martin Vaculík, Adam Klimek, Jakub Heš (všichni Berani Zlín), Šimon Pohludka, Tomáš Poletín (oba Pelicans Lahti), Oskar Lisler (Linkoping HC, SWE), Adam Jecho (Edmonton Oil Kings, CAN), Lukáš Bošek (HC Olomouc)

Realizační tým:

Manažer týmu: Michal Vondrka
Hlavní trenér: David Čermák
Asistent trenéra: Richard Žemlička
Asistent trenéra: Jaroslav Nedvěd
Trenér brankářů: Lukáš Mensator
Lékař: MUDr. Josef Tihlařík
Fyzioterapeut: Vendula Scheichlová
Kustodi: Jakub Vais, Martin Pečinka

Související články