Tréninky na ledě byly zaměřeny na individuální činnosti hráček (bruslení, vedení puku) a individuální činnosti útočnic – obránkyň. Kondiční příprava mimo led byla v první fázi zaměřena na kruhový trénink a v druhé fázi do bloků, které obsahovaly rychlost a sílu.
Z kempu se pro nemoc omluvily hráčky Denisa Jandová, Tereza Karlecová, Veronika Lerchová. Na kemp bylo pozváno osm nových hráček ze širšího výběru oproti předešlému kempu z měsíce srpen.
Hodnocení zápasů
18.09.2015CZE 2 : 1 GER (0:0,0:1,1:0,0:0,SN1:0)
branka: Klára Hymlárová, střely na branku: 18:20, vyloučení: 4:4, využití PH: 1:0
V prvním utkání se českému týmu nedařil pohyb hráček na ledě, souhra pětek a individuální činnosti jako jsou přihrávka, zpracování a klička v přechodu do útoku. Naopak německý tým odehrál celé utkání velmi aktivním pojetím hry v útočné i obranné fázi s rychlými útoky a důslednou obrannou hrou. Na českých hráčkách byla znát únava z předešlého náročného dne, kde absolvovaly celkem 5 hodin tréninku. I když se naše hra mírně v poslední třetině zlepšila, tak celkový dojem z utkání byl velmi špatný. Utkání jsme dotáhli do prodloužení a na závěr i do samostatných nájezdů. V nich brankářka Kateřina Zechovská pochytala s přehledem všechny tři nájezdy soupeřek. Brankou z naší strany v nájezdech rozhodla utkání Klára Hymlárová.
19.09.2015
CZE 4 : 1 AUT (1:0,2:0,1:1)
Branky: Anna Zíková, 2 x Krystýna Pátková, Šarlota Tomasco, střely na branku: 45:7, vyloučení: 3:5, využití: PH 2:0
Druhé utkání turnaje jsme odehráli se slabším soupeřem, kde jasným důkazem jsou střely na branku po třetinách 14:4, 16:2, 15:1. Přesto nejsme spokojeni s výsledkem a předvedenou hrou. Ve hře chyběla jasná převaha držení a kontrola puku. Opakovaly se chyby z předešlého utkání v přihrávkách a zpracováním puku. V utkání jsme měly sedm čistých brankových příležitostí, které jsme individuálně nevyřešily správně se spoustou dalších nedůrazných střel.
20.9.2015
CZE 1:5 RUS (0:0,1:4,0:1)
Branka: Adéla Jůzková, střely na branku: 22:23, vyloučení: 2:4, využití: PH 0:0
Do závěrečného utkání turnaje jsme nastoupili s jasným cílem vyhrát a vrátit soupeři hořkost porážky za tři prohraná utkání v řadě ze zářijových klání. Provedli jsme změny v sestavě a nastavili změnu taktiky v napadání a obraně středního pásma. První třetina se výsledkově povedla, avšak herně jsme se nedokázali prosadit. Třetinu jsme zahájili oslabením 4-5, kde soupeřky velice razantně předvedli svou sílu. Po celou první třetinu jsme se nedostali do lepší brankové příležitosti a na střeli ji prohráli výrazně 3:12, kde nás podržela brankářka Kateřina Zechovská. V polovině utkání jsme se po první brance dostali pod herní tlak a do útlumu, kde jsme během sedmi minut prohrávali 4:0. Od 33 minuty utkání po čtyřbrankovém debaklu jsme začali hrát hokej, který jsme si naordinovali. Začali se dařit základní herní činnosti jako přihrávka, zpracování, najetí a hra 1-1 celoplošně. Poslední třetina byla z naší strany odehrána velmi kvalitně, ale opět bez brankového efektu.
V celkovém hodnocení jsme zklamaní. Výkon hráček a předvedená hra celého týmu neodpovídá kvalitám hráček. Nedařili se základní herní činnosti, jako je přihrávka, zpracování a držení puku. V utkáních chyběla herní jistota, předvídavost a střelecká zkušenost hráček. Naší prioritou bylo porazit Ruský tým, který máme ve skupině na budoucím MS U18. Výsledky z turnaje a výkon družstva nebyl optimální a rozhodně je na kempech co zlepšovat a vysvětlovat.
Pozitiva
- hra v oslabení
- první pětka kvalitně sehrané přesilové hry
- špatná střelecká produktivita hráček ve všech třech zápasech
- družstvu chybí výrazná střelkyně
- individuální chyby při zakládání útoků v obranném pásmu
- taktické chyby ve hře
- slabé a nepřesné přihrávky, špatné zpracování puku, neudržení puku na hokejce a jeho zbavování
- družstvu chybí vyšší cílevědomost
Výsledky turnaje:
RUS 11:2 AUT CZE 4:1 AUT GER 2:0 AUT GER 3:6 RUS GER 1:2 CZE RUS 5:1 CZE
Konečná tabulka
1. Rusko 22:6 9 2. Česko 7:7 5 3. Německo 6:8 3 4. Rakousko 3:17 0
Hodnocení týmů:
Rusko - herně a takticky disciplinované. Dobrá fyzická, silová a taktická připravenost. Jejich síla je v důsledné obraně s rychlými protiútoky. Mají jednu silnou pětku s výraznou individuální hráčkou Fanuzou Kadirovou.Německo - herně a takticky disciplinované. Hrají velmi obranně. Jejich útočná síla je slabá a nedůrazná. Fyzická připravenost družstva je kvalitní. Utkání odehráli velmi aktivně v celých pětkách a výkon družstva oproti předešlé sezóně jde nahoru. V kádru nemají žádnou individuální hráčskou ikonu. Jejich cílem bude snaha se dostat do TOP divize.
Rakousko - snaží se hrát disciplinovaně v obranném pásmu a v útočné hře spoléhají na individuální zakončení. Při hře 1-1 zaostávají a nemají taktické zkušenosti. Fyzická připravenost není na dobré úrovni.
Doporučení do klubů:
- trénink síly mimo led dolních i horních končetin (každý trénink po celý rok)
- vyšší fyzická zátěž v tréninkových jednotkách
- kladení důrazu a důslednosti při zakončování střelou nebo nájezdem