25.12.2010 | Pavel Kněžický

MS U20 Buffalo

Česká hokejová reprezentace do dvaceti let obsadila na mistrovství světa v Buffalu, Niagara Fals konečné 7. místo.

Po utkáních s Kanadou, nás čekaly ještě 2 zápasy ve skupině a to silná mužstva Švédska a Ruska. Nastupovali proti nám v rolích favoritů a také se to potvrdilo. Bohužel jsme v těchto zápasech nestačili a prohráli jsme se Švédy 3:6 a s mužstvem Ruska 3:8. Ve skupině jsme obsadili 4. místo a to znamenalo, že budeme hrát skupinu o udržení.

Hned v prvním utkání této skupiny jsme hráli s nevyzpytatelným soupeřem, týmem Německa. Čekal nás velmi těžký boj o udržení. Museli jsme hlavně najít psychické síly a to nebylo vůbec jednoduché. Navíc s tímto mužstvem nemáme dobrou vzájemnou bilanci z minulých let a letos ze dvou zápasů byla bilance naprosto vyrovnaná. Jedna výhra a jedna prohra, vždy o jednu branku.

Utkání se nevyvíjelo pro nás lehce, ale nakonec gólem z poslední minuty utkání jsme Němce porazili 3:2 a tím se zachránili v elitní skupině „A“. V posledním zápase na turnaji jsme porazili mužstvo Slovenska a obsadili konečnou sedmou příčku. Turnaj vyhrálo mužstvo Ruska, druzí skončili Kanaďané, bronzové medaile si odvezli hokejisté USA a bramborová medaile zbyla na Švédy. Na prvních čtyřech místech se umístila 3 mužstva, která nás porazila ve skupině.

Měli jsme možnost sledovat i zápasy o medaile, byl to zážitek, sportovní úroveň byla velká a navíc panovala fantastická divácká atmosféra, kdy byl totálně nabitý stadion v Buffalu.

Naši brankáři při zbývajících zápasech:
30. 12. 2010 CZE - SWE 3:6, Mazanec M., 25 minut, 19 zás., 4 obdržené branky, Novotný F., 35 minut, 20 zás., 2 obdržené branky
31. 12. 2010 CZE - RUS 3:8, Mazanec M., 27 minut, 17 zás., 6 obdržených branek, Novotný F., 33 minut, 14 zás., 2 obdržené branky
02. 01. 2011 CZE - GER 3:2, Novotný F., 60 minut, 29 zás., 2 obdržené branky
04. 01. 2011 CZE - SVK 5:2, Novotný F., 60 minut, 19 zás., 2 obdržené branky
Českou reprezentaci reprezentovali Marek Mazanec, Plzeň, Filip Novotný, Sparta a Tadeáš Galanský, Saginaw/OHL.