20.04.2013 | Martin Pešout, Lucie Štěrbová

MS do 18 let: Američané rozstříleli Lotyše, Češi hrají v pondělí

Soči - V neděli se v olympijském areálu v ruském Soči odehrála dvě utkání. V obou střetnutích dominovali favorité. Výběr USA ani reprezentace Švédska tak nepřipustila žádné překvapení. V pondělí pak na led opět vyjede český tým, jenž se střetne proti Finsku.
Slovensko - Švédsko 2:5 (0:1, 1:3, 1:1)

Slováci chtěli proti hokejistům Tre konor získat první body do tabulky, to se jim však nepovedlo. Švédové vyhráli první třetinu o gól, výrazně pak nakročili k výhře v prostřední části. V té se prodadili Burakowsky, Bristedt a Karlsson. Ve 40. minutě pak korigoval stav Šoltés. V nervózní třetí třetině padli dvě branky po jedné na každé straně. Nejdříve na rozdíl dvou branek snižoval Cehlařík, v závěru ale kompletoval výsledek a švédský úspěch Wallmark.

Slovensko: Okoličány (Mikoláš) – Rosandić, Černák, Gula, Holenda, Bačik, Boboš, Dubeň, Sloboda – Šille, Varga, Šoltés – Cehlárik, Lantoši, Rehák – Horvát, Beták, Ambróz – Petráš, Predajniansky, Žilka.

Švédsko: Sionas (Ward) – Norell, Hagg, Bergman, Westlund, Andersson, Borgman, Aho – Wallmark, de la Rose (C), Nylander – Burakowsky, Crus Rydberg, Lindblom – Henriksson, Bristedt, Ohman – Blidh, Brodecki, Forsbacka Karlsson, A. Karlsson.

Branky a nahrávky: 40. Šoltés (Varga, Černák), 47. Cehlárik (Černák) – 18. Burakowsky (Rydberg), 26. Burakowsky (Lindblom), 33. Bristedt (Wallmark), 39. A. Karlsson (Westlund, Rydberg), 58. Wallmark (Bristedt, Karlsson). Vyloučení: 5:7, navíc de la Rose 5 min + do konce utkání (SWE). Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 19:44. Průběh zápasu: 0:4, 2:4, 2:5.

Lotyšsko – USA 1:7 (0:4, 1:0, 0:3)

Spojené státy byly jasným favoritem tohoto zápasu a svou roli potvrdily už v první třetině, během které nasázely Lotyšsku čtyři branky. Lotyši, kteří zatím na turnaji nedali ani branku, se premiérové trefy dočkali ve 28. minutě, kdy se trefil Golovkovs. To bylo z jejich strany ale vše. Američané naopak přidali ve třetí části ještě další tři branky a zvítězili vysoko 7:1.

Lotyšsko: Nazarovs (Resetnikovs) – Bernhards, Jaks, Grinbergs, Mamcics, Zemitis, Karelis, Bindulis – Bukarts, Maslovskis, Golovkovs (C) – Homjakovs, Aploks, Egle – Petersons, Zembergs, Osipovs – Batna, Smits, Krievins – Birzitis.

USA: Demko (Weyrick) – Santini, Ausmus, Butcher, Vannelli, Clifton, Lewis, Thompson – Compher (C), Louis, Hayden – Motte, Eichel, Fasching – Allen, Malone, McCarron – Labanc, Kelleher, Eiserman – Cook.

Branky a nahrávky: 28. Golovkovs (Bukarts) – 3. Labang (Thompson), 7. Kelleher (Ausmug), 12. Kelleher (McCarron, Eiserman), 20. Allen (Compher, Louis), 49. Motte (Fasching, Eichel), 53. Motte (Fasching), 60. Vannelli (Motte, Butcher). Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 22:47. Průběh zápasu: 0:4, 1:4, 1:7.