Články o národních týmech

Junioři končí ve čtvrtfinále, Kanadě ale vzdorovali srdnatě
Česká juniorská reprezentace podlehla ve čtvrtfinále mistrovství světa Kanadě 3:5 a na turnaji končí. Po první třetině přitom o gól vedla a celé utkání se držela na dostřel vysoce favorizovaného soupeře. O góly národního týmu se postarali Kaše, Šoustal a Stránský. Kanadu doplní v semifinále turnaje USA, Švédsko a Rusko.
Junioři vyzvou ve čtvrtfinále Kanadu, se Švédy padli
Česká juniorská reprezentace se ve čtvrtfinále světového šampionátu utká v noci na úterý od 2:00 středoevropského času v Montrealu s domácí Kanadou. Rozhodl o tom závěr základních skupin MS, v němž národní tým podlehl Švédsku 2:5. Silvestrovské zámořské derby ovládli hráči Spojených států.
Česká sedmnáctka dvakrát doma přehrála stejně staré Finy
Z trojzápasu na české půdě vyšel vítězně domácí výběr U17. Talentovaní Češi dvakrát přehráli stejně staré soupeře z Finska. Svěřenci trenéra Hakena potěšili hlavně fanoušky v Český Budějovicích, kde vyhráli 4:2, a také v Táboře, kde soupeře ze severu porazili po samostatných nájezdech.
Pátý den MSJ: Češi měli volno. Slováci postupují do čtvrtfinále
Ranní trénink a pak několik týmových i individuálních porad – to byl program Čechů během pátého dne juniorského mistrovství světa. Svěřenci Jakuba Petra se poctivě připravovali na důležitý sobotní duel se Švédskem. V případě výhry mohou ve skupině skončit druzí, jinak jim hrozí čtvrté místo. „Musíme chodit do brankoviště, clonit brankáři a víc střílet. Nikdy není pozdě, tenhle návyk tam musíme během turnaje dostat," nabádá trenér Jakub Petr.
4 zápasy - 4 výhry. Česká osmnáctka ovládla turnaj ve Švýcarsku
Česká reprezentace do 18 let pokračuje ve skvělých výkonech! Po historickém prvenství na Memoriálu Ivana Hlinky dokázali svěřenci trenéra Varadi opanovat i turnaj pěti zemí ve švýcarském Zuchwilu! Rozhodla o tom závěrečná výhra 6:3 nad domácím výběrem. Čeští talenti vyhráli ve Švýcarsku všechny čtyři zápasy.
Dvacítka má zaručené čtvrtfinále, bez bodu stále Finsko, Slovensko a Lotyšsko
Výsledky čtvrtého hracího dne juniorského světového šampionátu přinesly hned několik jistot – tou nejzásadnější je, že si Češi díky získanému bodu a výhře Švédska nad Finskem určitě zahrají čtvrtfinále. Ještě předtím je čeká souboj s lídrem skupiny – proti Švédům se představí na Silvestra od 19:00 středoevropského času.
Slovensko opět nebodovalo, Češi odpočívali
Po dvou zápasech během dvaceti hodin se hokejisté české dvacítky ve středu konečně dočkali volna. Dopoledne svěřenci trenéra Jakuba Petra absolvovali trénink, odpoledne si pak každý užíval dle svého uvážení. Turnaj však pokračoval dvěma zajímavými zápasy.
Češi smazali ztrátu a proti Švýcarům berou bod. Dánové zaskočili Finy
Ještě v 50. minutě prohrávala juniorská reprezentace se Švýcary 1:3, pak ale poslal zápas do prodloužení dvěma trefami Filip Chlapík. Češi sice obrat nedokonali, v nastaveném čase rozhodl Nico Hischier, v jejich kabině ale zklamání nehledejte: „Za bod můžeme být velice rádi, odvedli jsme dobrou práci. Každý bod se v naší skupině cení,“ říká Chlapík.
Česká sedmnáctka třikrát vyzve na jihu Čech stejně staré Finy
Českou reprezentaci do 17 let čeká trojzápas na domácí půdě proti Finsku. Na talentované hokejisty se mohou přijít podívat fanoušci ve třech městech na jihu Čech – v Českých Budějovicích, Strakonicích a Táboře. Svěřenci trenéra Hakena totiž během tří dní vyzvou stejně staré Finy na zimních stadionech právě v těchto městech.
Česká dvacítka vstoupila do MS výborně, zdolala Finy
Juniorský národní tým má za sebou úspěšný vstup do světového šampionátu v Kanadě. Díky gólu Michaela Špačka 78 vteřin před koncem třetí třetiny svěřenci Jakuba Petra zdolali 2:1 loňské mistry světa z Finska. V ostatních duelech se radovali favorité: Kanada ve šlágru dne přehrála Rusy, uspěli Švédové i Spojené státy.