02.01.2017 | Lukáš Peroutka

Junioři končí ve čtvrtfinále, Kanadě ale vzdorovali srdnatě

Česká juniorská reprezentace podlehla ve čtvrtfinále mistrovství světa Kanadě 3:5 a na turnaji končí. Po první třetině přitom o gól vedla a celé utkání se držela na dostřel vysoce favorizovaného soupeře. O góly národního týmu se postarali Kaše, Šoustal a Stránský. Kanadu doplní v semifinále turnaje USA, Švédsko a Rusko.
V Montrealu se Češi nezalekli favorizovaných domácích, byli jim od začátku velmi vyrovnaným soupeřem a v 17. minutě se dokonce dostali do vedení, když se Hronkova střela odrazila po zákroku brankáře od rozhodčího Kubuše přímo na hůl Davida Kašeho, a ten zblízka skóroval. Domácí dvěma góly v úvodu druhé části otočili skóre, ale ve 29. minutě vyrovnal po skvělé individuální akci Tomáš Šoustal.

Javorové listy si ale ještě do přestávky vzaly vedení zpět a ve 44. minutě poprvé odskočily na dvoubrankový rozdíl. Šimon Stránský ještě bekhendovou dorážkou dostal juniory na jednogólový rozdíl, ale Kanada vzápětí znovu odskočila. Přesto je výsledek 3:5 velmi slušnou vizitkou národního týmu.

V dalších čtvrtfinálových duelech jasně přehráli Švédové Slováky a Rusové Dány. Velkou bitvu svedli Američané se Švýcary. Hráči ze země helvétského kříže statečně bojovali do poslední minuty, Nico Hischier byl blízko vyrovnání a hat-tricku, Spojené státy ale nakonec těsné vítězstvá uhájily.

ČTVRTFINÁLE

Kanada - Česko 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 24. Speers (Stephens, Joseph), 28. Stephens (Cirelli), 34. Chabot (Stephens, Cirelli), 44. J. Gauthier (N. Roy), 47. J. Gauthier (Barzal, Chabot) – 17. Kaše (Hronek, Musil), 29. Šoustal, 46. Stránský (Nečas, Zbořil).
Sestava Česka: Škarek (Vladař) – Hronek (C), Kalina, Hrdinka, Zbořil, Vála, D. Krenželok, Budík – Musil, Špaček (A), Kaše (A) – Koblížek, Chlapík, Jašek – Stránský, Nečas, Kurovský – Suchý, Šoustal, Reichel.

Dánsko - Rusko 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)