Články o národních týmech

Češi se do semifinále v Ufě nepodívají, s USA na MSJ padli
Den D českému mužstvu nevyšel. Ve čtvrtfinálovém souboji proti Spojeným státům americkým svěřenci trenéra Miroslava Přerosta neuspěli. V Ufa Areně se následně hrálo i další čtvrtfinále, které bylo již o poznání dramatičtější. Sportovní palác pak nabídl zápas ve skupině o udržení mezi Finskem a Německem.
Velký zápas se šťastným koncem! České juniorky jdou do čtvrtfinále
České reprezentantky na MS do 18 let potřebovaly v základní hrací době porazit Rusko, aby se vyhly bojům o udržení a postoupily do vyřazovacích bojů. Nezlomila je ani skutečnost, že dvakrát přišly o dvoubrankové vedení, a v 58. minutě převrátily misky radosti definitivně na svou stranu. Středeční čtvrfinále tak sehrají v Heinole proti domácímu výběru Finska.
Češi drama zvládli! Jsou ve čtvrtfinále, kde vyzvou USA
Česká republika sehrála v pondělí v ruské Ufě nejdůležitější utkání na šampionátu. V nervy drásajícím duelu dokázala porazit sebevědomé Švýcary. Poslední krok k postupu se však nerodil lehce. Svěřenci trenéra Miroslava Přerosta nyní vyzvou Spojené státy americké.
Česko vybojovalo výhru nad Lotyšskem, do čtvrtfinále má blízko
Čeští hokejisté si už ve Sportovním paláci v Ufě pomalu zvykají. Již brzy se ale možná přesunou na zdejší větší stadion, brány čtvrtfinále totiž mají blízko. V sobotu zdolali po obětavém výkonu houževnaté Lotyše. V Ufě se pak odehrály i další tři zápasy MS U20.
Hokejistky Spojených států přehrály Česko dvouciferným rozdílem
Ve druhém utkání MS žen do 18 let čelily české reprezentantky silnému výběru Spojených států. Už po první třetině ale bylo rozhodnuto o jednoznačném výsledku, Češky v ní inkasovaly pět branek a nakonec prohrály vysoko 0:10. Na Nový rok se s Ruskem utkají v přímém souboji o postup do čtvrtfinále.
České juniorky vstoupily do MS smolnou prohrou se Švédskem
Zahájení Mistrovství světa žen do 18 let ve finské Heinole obstaral duel reprezentantek Česka a Švédska. Národní tým sehrál se Seveřankami vyrovnané utkání a sahal po bodech, ale brankou 28 sekund před koncem o veškeré naděje přišel. Kromě Švédska vstoupilo do šampionátu vítězným gólem v poslední minutě i domácí Finsko.
MS U20 pokračuje. Lotyši ani Němci opět nevyhráli
Česká hokejová výprava si mohla v pátek odpočinout. Po ranním tréninku už na led nemusela. Čtvrtý hrací den v Ufě nabídl dvě utkání, ve kterých si favorité počínali bez problémů. Švédsko ani domácí Rusko totiž zaváhání nepřipustilo.
Češi poprvé vyhráli! Na MSJ si poradili s Finskem
Další hrací den a mrazivé počasí. To si přichystala ruská Ufa na zdejší fanoušky, kteří mohli sledovat velmi zajímavé duely. Češi například předvedli zodpovědný výkon proti Finům, naopak Švédsko se trápilo se Švýcary.
MS U20: Dva vysoké výsledky, Švýcaři a Američané nezaváhali
Druhý hrací den v ruské Ufě přinesl fanouškům pouze dva duely. Ve Sportovním paláci byl k vidění spíše záchranářský souboj, z něhož vzešel jako vítěz švýcarský celek. Spojené státy americké pak pobavily sebevědomým výkonem Ufa Arenu.
Slováci na úvod MSJ překvapili Rusy, Češi nestačili na Švédy
V ruské Ufě bylo ve středu zahájeno Mistrovství světa hráčů do 20 let. Všechny čtyři duely měly před svým startem výrazného favorita, Slovensku se však povedla malá senzace v podobě bodového zisku proti domácím Rusům.