Články

Rozhodnutí předsedy DK ELH – Ondřej Roman (HC Vítkovice Ridera)
Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Ondřeje Romana na protihráče Michala Hlinku, za který mu byl v utkání HC Vítkovice Ridera – HC Dukla Jihlava (4. 2. 2018) uložen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za Sekání.
Týden hokeje přivedl na zimní stadióny více než 5 000 dětí
Další, v pořadí již čtvrtý Týden hokeje, kterého se zúčastnilo rekordních 141 klubů, přivedl mezi 22. a 28. lednem 2018 na zimní stadióny více než 5 000 dětí. Nejvíce, 92, malých zájemců o lední hokej přišlo ve Slaném, 89 ve Zlíně, 86 ve Vyškově, 80 ve Vítkovicích a 72 v Brně.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Pavel Kubiš (Aukro Berani Zlín)
Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se na základě podnětu klubu HC Olomouc zabýval ve zkráceném řízení zákrokem hráče Pavla Kubiše na protihráče Davida Škůrka v utkání Aukro Berani Zlín – HC Olomouc (2. 2. 2018).
Rozhodnutí prezidenta ČSLH - Kometa Brno, HC Škoda Plzeň
Prezident ČSLH Tomáš Král zrušil rozhodnutí předsedy disciplinární komise ELH, kterými byla klubům HC Kometa Brno a HC Škoda Plzeň uzavřena kvůli nesportovnímu chování příznivců část hlediště pro domácí zápasy s kluby HC Dynamo Pardubice, resp. Piráti Chomutov (4. 2. 2018). Současně inicioval svolání mimořádné valné hromady APK LH, která se sejde ve čtvrtek 8. 2. 2018.
Olympijští vítězové z Nagana se budou podepisovat v Síni slávy
V rámci setkání zlatého týmu z Nagana 1998 proběhne v Síní slávy českého hokeje (Galerie Harfa, Českomoravská 2420/15a, Praha 9 – Libeň) v pondělí 5. února od 16:30 do 17:30 hodin autogramiáda olympijských vítězů.
Rozhodčí na Olympiádě dětí a mládeže
Ve dnech 29. ledna až 1. února 2018 se na zimních stadionech v České Třebové a Chocni uskutečnil hokejový turnaj Olympiády dětí a mládeže. Souběžně se konaly semináře Akademie rozhodčích a Programu rozvoje rozhodčích Českého svazu ledního hokeje.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – HC Kometa Brno, HC Dukla Jihlava, HC Sparta Praha
Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se ve zkráceném řízení zabýval použitím pyrotechniky v prostoru hostujících fanoušků, k němuž došlo po skončení utkání Piráti Chomutov – HC Kometa Brno (28. 1. 2018).
Olympiádu dětí a mládeže vyhrál výběr Vysočiny
Před čtyřmi lety slavili prvenství na domácí půdě, teď jsou znovu zlatí! Hokejisté Kraje Vysočina vyhráli turnaj Olympiády dětí a mládeže, neskutečné drama s Moravskoslezským krajem rozsekl na choceňském stadionu ve třetí minutě prodloužení kapitán Matouš Menšík. Bronz putuje do Královéhradeckého kraje.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 1. 2. 2018
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (26.1.2018 – 1.2.2018). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Vyjádření Komise rozhodčích k situacím v utkání Kladno – Karlovy Vary
Komise rozhodčích se na základě zprávy delegáta zabývala výkonem hlavních rozhodčích v utkání WSM ligy mezi Kladnem a Karlovými Vary (31. 1. 2018) a ke sporným situacím vydává následující stanovisko: