Články o národních týmech

Hodnocení utkání reprezentační šestnáctky na Slovensku
Ihned po skončení velmi kvalitního turnaje čtyř zemí v Přerově bylo pozváno dalších 22 hráčů širšího výběru reprezentace U16 na přípravný kemp a následné dvojutkání na Slovensku. Ke krátké přípravě jsme využili kvalitní, ověřené prostředí v Přerově. Po přesunu do Bratislavy jsme odehráli dvě utkání proti Slovensku. Akce se zúčastnilo celkem 22 hráčů (2 brankaři, 8 obránců a 12 útočníků).
MS do 18 let: Češi prohráli s Ruskem, čeká je Kanada
Základní skupinu A mistrovství světa U18 v ruském Soči zakončil český národní tým porážkou od Rusů v poměru 2:5. Svěřencům Luďka Bukače mladšího se podařilo snížit z 0:3 na 2:3, Rusové ale dokázali v závěru vstřelit dvě branky a rozhodnout o svém vítězství. Češi se tak ve čtvrtfinále střetnou ve čtvrtek s vítězem skupiny B, Kanadou.
Hodnocení reprezentační akce U16: turnaj čtyř zemí v Přerově
Reprezentace hráčů do 16 let se zúčastnila druhého turnaje 4. Turnaj měl stejné účastníky jako při únorové akci (ČR, Rusko, Finsko a Švédsko) a konfrontace výkonnosti byla srovnatelná. Druhý vrchol sezony této věkové kategorie měl opět vysokou úroveň jak po stránce organizační, tak sportovní. Pro přípravu reprezentační akce jsme využili krátkého soustředění přímo v dějišti turnaje v Přerově. Akce se zúčastnilo celkem 23 hráčů (2 brankaři, 8 obránců a 13 útočníků).
Po dvojutkání se Slovenskem opustili reprezentaci Svačina a Roman
Po skončení Euro Hockey Challenge a dvojutkání se Slovenskem opustili českou reprezentaci útočníci Ondřej Roman a Vladimír Svačina (oba HC Vítkovice Steel). Naopak, k týmu se znovu připojí brankář Jakub Kovář (HC Mountfield), obránce Zdeněk Kutlák (Ambri-Piotta), útočníci Petr Hubáček (Jyväskylä), Lukáš Kašpar (HC Donbass Doněck) a Petr Tenkrát (HC Sparta Praha). Trenér Alois Hadamczik tak na Czech Hockey Games v Brně nominoval 3 brankáře, 9 obránců a 14 útočníků. Další hráči budou na turnaj nominováni po skončení finále play off.
Na Slováky česká reprezentace dvakrát nestačila
Český národní tým v rámci Euro Hockey Challenge sehrál dvě utkání proti Slovensku. Nejprve v pražské Tipsport aréně, poté v Bratislavě. V obou utkáních se radoval slovenský tým, který zvítězil 3:2 a 3:0.
MS do 18 let: Český tým vedl o dvě branky, Američanům ale podlehl
Český tým má za sebou druhý zápas na mistrovství světa hráčů do 18 let v ruském Soči. Podlehl v něm Spojeným státům těsně 3:4. V druhém odpoledním zápase porazila favorizovaná Kanada soupeře z Německa 3:1. Rusové zvládli i své druhé vystoupení na turnaji, když porazili Finsko 3:1. Tři body si připsalo po vítězství 6:0 nad Švýcarskem také Švédsko.
MS ve sledge hokeji 2013: Češi čtvrtí, mistry světa jsou Kanaďané
Čeští sledge hokejisté podlehli v boji o bronzové medaile z mistrovství světa Rusku 0:3 a patří jim tak konečné 4. místo. Česká republika tak obhájila umístění z posledního světového šampionátu. Zápas nezačal pro Čechy dobře, když už ve 3. minutě zápasu prohrávali 0:1. Ve druhé třetině přidali Rusové další dvě branky a zápas byl rozhodnut. Ve třetí třetině už žádný gól nepadl. V první třetině ještě mohl vyrovnat Geier, když se objevil sám před brankařem, ale minul branku. Postupem zápasu Čechům docházeli síly a výborně fyzicky připravený tým Ruska soupeře přehrával. Čtvrté místo zajistilo Česku účast na paralympijských hrách v Soči 2014.
MS do 18 let: Češi na úvod turnaje přehráli Lotyše
Soči - Ve druhém hracím dnu šampionátu se poprvé představil i český výběr. A na úvod si podal Lotyšsko, kterému nedal pražádnou šanci. Svěřenci Luďka Bukače mladšího se tak zásluhou skóre dostali do čela skupiny A.
Trenérské hodnocení turnaje čtyř reprezentací U17 v Kravařích
Poslední akcí pro reprezentační výběr hráčů do 17 let v sezóně 2012/13 byl turnaj čtyř zemí v Kravařích ve dnech 12. – 14. dubna. Přípravu jsme vzhledem k přátelským utkáním se Švédskem (8. a 10. dubna) zahájili již ve čtvrtek 4. dubna.
Trenérské hodnocení turnaje juniorských reprezentací v Trnavě
S reprezentačním týmem hráčů do dvaceti let jsme v první polovině dubna absolvovali turnaj čtyř zemí na Slovensku v Trnavě. Navíc jsme ještě před prvním turnajovým zápasem sehráli přípravné utkání s Finskem. Předkládáme hodnocení této akce.