Články o národních týmech

Parádní stíhačka se smutným koncem! Češi na MS končí
Čeští hokejisté nastoupili do čtvrtfinálového utkání proti obhájci zlata z Grand Forks Finsku s odhodláním porvat se o postup. Utkání došlo po neskutečné stíhačce Čechů, kteří se vrátili do utkání ze stavu 1:5, do prodloužení. V něm byli ale šťastnější reprezentanti Suomi, kteří se po vítězství 6:5 radují z postupu do semifinále mistrovství světa.
Útok na druhé místo se nezdařil, Češi vyzvou Finsko
Posledním utkání skupiny B, která se odehrála ve Spišské Nové Vsi, odehráli hokejisté Česka proti týmu Ruska. V utkání bojovali do poslední minuty o druhé místo v tabulce zaručující příznivějšího soupeře pro čtvrtfinále. Vlastní chybou se ale česká družina připravila o vítězství, když nakonec v prodloužení podlehla sborné 4:5. Ve čtvrtfinále tak mladíci z České republiky vyzvou tým Finska!
Čeští mladíci padli v prodloužení, Finové a Američani nadále stoprocentní
V základních skupinách mistrovství světa hráčů do osmnácti let je dobojováno. A zatímco v Popradu dominovali mladíci Suomi, v několik kilometrů vzdálené Spišské Nové Vsi prošli skupinou B bez jediného zaváhání hráči Spojených států amerických. Čeští reprezentanti v posledním utkání bojovali o zisk druhé příčky, s Ruskem ale prohráli v prodloužení a ve čtvrtfinále vyzvou Finsko.
Česká sedmnáctka má za sebou poslední turnaj sezony
Česká reprezentace do 17 let se vrátila z ruského Dmitrova, kde odehrála poslední turnaj sezony 2016/2017. Svěřenci trenéra Hakena zvítězili ze čtyř utkání jedno a přestože ve všech ostatních případech odehráli vyrovnané zápasy, odvezli si do České republiky čtvrté místo.
Slováci poprvé tříbodoví, Češi přes dobrý výkon podlehli Američanům
Během pátého dne mistrovství světa se k velkému překvapení schylovalo především v utkání mezi Ruskem a Běloruskem, když se až do 57. minuty Bělorusové drželi na dostřel papírově silnějšího soupeře. Nakonec se ale museli smířit s prohrou. Jednoho z favoritů, a to USA, trápili i Češi, i ti ale museli skousnout prohru. První výhru na mistrovství světa, a to dokonce s nulou, ale slavili domácí Slováci.
Osmnáctka podlehla Spojeným státům 2:5, v úterý ji čeká sborná
Reprezentanti České republiky do osmnácti let se po dni volna představili fanouškům ve Spišské Nové Vsi v utkání proti Spojeným státům americkým. V utkání bohužel dělali Češi mnoho chyb v defenzivní činnosti, často propadali a Američané jejich chyby trestali. Po závěrečné siréně svítil na kostce stav 5:2 pro USA. Čechy čeká poslední utkání ve skupině v úterý proti týmu Ruska! (Foto: Juniorský hokej)
Česká šestnáctka nezvládla v Hodoníně tři nájezdové loterie
Česká reprezentace do 16 se před domácími fanoušky v Hodoníně předvedla ve slušném světle, přesto nakonec skončila na čtvrtém místě. Svěřenci trenéra Jaroslava Nedvěda dotáhli všechny zápasy až do samostatných nájezdů, které ovšem ani jednou nevyhráli a získali tak do celkové tabulky tři body.
Švédsko se na výhru nadřelo, Finové dál neporaženi
Čtvrtý hrací den nabídl pouhé dva duely a do hry šli znovu oba severští favorité. A zatímco Suomi zvládlo souboj s Lotyši bez větších potíží a zvítězilo 7:2, Švédové museli bojovat až do samého konce a o své výhře 3:2 rozhodli pouhých dvanáct sekund před závěrečnou sirénou. (Foto: Juniorský hokej)
Češi po velké bitvě podlehli Švédsku těsně 2:3, v pondělí vyzvou USA
V sobotu večer se utkali reprezentanti České republiky do osmnácti let na MS ve Spišské Nové Vsi s týmem Švédska. Utkání nabídlo velmi pohlednou a vyrovnanou partii. Po nervy drásajícím závěru se nakonec z vítězství a zisku tří bodů radovali hokejisté Tre Kronor. Po dvou zápasech tak mají Češi na kontě tři body a drží druhé místo ve skupině B.
Finové nezaváhali, Kanada a USA prožily drama
V rámci třetího dne se odehrály čtyři duely. Finové nedali šanci Švýcarům a zvítězili 5:1. Slovenští hokejisté potrápili Kanadu a poslali zápas do prodloužení, v něm ale úspěšní nebyli a prohráli 3:4. O drama bylo zaděláno i v dalším duelu skupiny B, v němž změřily své síly USA a Rusko, dramatickou přestřelku ovládly Spojené státy poměrem 5:4. Český celek dotahoval dvougólovou ztrátu proti Švédsku, zápas ale do vítězné tečky dovést nedokázal. (Foto: Juniorský hokej)