Články

Parádní stíhačka se smutným koncem! Češi na MS končí
Čeští hokejisté nastoupili do čtvrtfinálového utkání proti obhájci zlata z Grand Forks Finsku s odhodláním porvat se o postup. Utkání došlo po neskutečné stíhačce Čechů, kteří se vrátili do utkání ze stavu 1:5, do prodloužení. V něm byli ale šťastnější reprezentanti Suomi, kteří se po vítězství 6:5 radují z postupu do semifinále mistrovství světa.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (14.4.2017 – 20.4.2017). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Útok na druhé místo se nezdařil, Češi vyzvou Finsko
Posledním utkání skupiny B, která se odehrála ve Spišské Nové Vsi, odehráli hokejisté Česka proti týmu Ruska. V utkání bojovali do poslední minuty o druhé místo v tabulce zaručující příznivějšího soupeře pro čtvrtfinále. Vlastní chybou se ale česká družina připravila o vítězství, když nakonec v prodloužení podlehla sborné 4:5. Ve čtvrtfinále tak mladíci z České republiky vyzvou tým Finska!
Čeští mladíci padli v prodloužení, Finové a Američani nadále stoprocentní
V základních skupinách mistrovství světa hráčů do osmnácti let je dobojováno. A zatímco v Popradu dominovali mladíci Suomi, v několik kilometrů vzdálené Spišské Nové Vsi prošli skupinou B bez jediného zaváhání hráči Spojených států amerických. Čeští reprezentanti v posledním utkání bojovali o zisk druhé příčky, s Ruskem ale prohráli v prodloužení a ve čtvrtfinále vyzvou Finsko.
Zemřel Augustin Bubník, mistr světa z roku 1949
Ve věku osmaosmdesáti let zemřel v úterý dopoledne po delší nemoci Augustin Bubník (1928), mistr světa z roku 1949 a člen Síně slávy českého hokeje. Český svaz ledního hokeje informovala o jeho úmrtí rodina.
Česká sedmnáctka má za sebou poslední turnaj sezony
Česká reprezentace do 17 let se vrátila z ruského Dmitrova, kde odehrála poslední turnaj sezony 2016/2017. Svěřenci trenéra Hakena zvítězili ze čtyř utkání jedno a přestože ve všech ostatních případech odehráli vyrovnané zápasy, odvezli si do České republiky čtvrté místo.
Slováci poprvé tříbodoví, Češi přes dobrý výkon podlehli Američanům
Během pátého dne mistrovství světa se k velkému překvapení schylovalo především v utkání mezi Ruskem a Běloruskem, když se až do 57. minuty Bělorusové drželi na dostřel papírově silnějšího soupeře. Nakonec se ale museli smířit s prohrou. Jednoho z favoritů, a to USA, trápili i Češi, i ti ale museli skousnout prohru. První výhru na mistrovství světa, a to dokonce s nulou, ale slavili domácí Slováci.
Osmnáctka podlehla Spojeným státům 2:5, v úterý ji čeká sborná
Reprezentanti České republiky do osmnácti let se po dni volna představili fanouškům ve Spišské Nové Vsi v utkání proti Spojeným státům americkým. V utkání bohužel dělali Češi mnoho chyb v defenzivní činnosti, často propadali a Američané jejich chyby trestali. Po závěrečné siréně svítil na kostce stav 5:2 pro USA. Čechy čeká poslední utkání ve skupině v úterý proti týmu Ruska! (Foto: Juniorský hokej)
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Trončinský (Pardubice), Skuhravý (Karlovy Vary)
Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Marka Trončinského na protihráče Vladimíra Sičáka, za který mu byl v utkání HC Energie Karlovy Vary – HC Dynamo Pardubice (16. 4. 2017) uložen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za Vražení na hrazení.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Jelínek a Ševc (Bílí Tygři Liberec), Gulaši a Zaťovič (Kometa Brno)
Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se na základě podnětu klubu Kometa Brno zabýval ve zkráceném řízení zákroky hráčů Petra Jelínka a Martina Ševce a na základě podnětu klubu Bílí Tygři Liberec zákroky hráčů Michala Gulašiho a Martina Zaťoviče v utkání Bílí Tygři Liberec – Kometa Brno, které se hrálo 16. 4. 2017.