Články

Co je klíčem k týmovému úspěchu? Psycholog Ken Way radí v magazínu Coach

Existuje recept na štěstí sportovce? A jak důležitá je role sportovního psychologa v týmu? To se dozvíte v šestém vydání magazínu Coach, ve kterém najdete mimo jiné rozhovor se slavným sportovním psychologem Kenem Wayem. Pro jeho stažení ve verzi PDF z webu www.cslh.cz stačí kliknout zde.

Národní tým vyhrál všechny tři zápasy Channel One Cupu
Skvělou generálku před olympijským turnajem má za sebou česká hokejová reprezentace. Svěřenci trenéra Jandače vyhráli všechny tři zápasy Channel One Cupu, což by za normálních okolností znamenalo turnajové prvenství. Rozšířený systém Euro Hockey Tour ale přiřkl první místo Rusům, kteří všechny své zápasy vyhráli v základní hrací době. Češi vyhráli jednou v prodloužení a tím pádem jim patří druhé místo.
Nejmladší reprezentace žen ovládla turnaj olympijských naději
Stejně jako ve třech předchozích letech se české reprezentaci žen do 16 let podařilo vyhrát turnaj olympijských nadějí visegrádských národů. V Katovicích zvládly svěřenkyně trenéra Heindla všechny tři zápasy a nic si nedělaly z toho, že nastupovaly vesměs proti starším soupeřkám.
České reprezentaci žen nevyšel domácí turnaj v Příbrami
Česká reprezentace žen má za sebou mezinárodní domácí turnaj. Svěřenkyně trenéra Nováka sice v Příbrami vyhrály první zápas, když porazily Francii. V následujících dvou duelech ale nestačily na Norsko se Švýcarskem a souhra dalších výsledků jim přisoudila konečné 4. místo.
Historický úspěch! Česká devatenáctka veze z turnaje v Kanadě bronz
Česká reprezentace do 19 let si poradila s Ruskem v poměru 4:2 a veze z World Junior A Challenge bronzové medaile! Je to vůbec první cenný kov, který český tým v historii tohoto turnaje získal. Svěřenci Miloše Říhy ml. si to ale za výkony v průběhu celého turnaje zasloužili.
Rozhodnutí disciplinární a sportovně technické komise ČSLH – HC Most
Disciplinární komise ČSLH se zabývala odstoupením klubu HC Most ze soutěže II. liga ČR, které bylo s odvoláním na problémy, způsobené výpovědí smlouvy o užívání zimního stadiónu v Mostě, vedením klubu oznámeno sportovně technické komisi ČSLH dne 8. 12. 2017. Vzhledem k závažnému porušení Soutěžního a disciplinárního řádu ČSLH uložila disciplinární komise ČSLH klubu HC Most za odstoupení z rozehrané soutěže finanční pokutu ve výši 80 000 Kč.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – HC Dynamo Pardubice, HC Sparta Praha, HC Verva Litvínov
Předseda disciplinární komise ELH se ve zkráceném řízení zabýval opakovaným, hrubě vulgárním skandováním fanoušků na adresu hráčů, hostujícího klubu a rozhodčích, k němuž došlo při utkání HC Dynamo Pardubice – Piráti Chomutov (8. 12. 2017). Vzhledem k tomu, že tak došlo k naplnění skutkové podstaty přestupku Nesportovní chování příznivců klubu a šlo o druhý případ v probíhající sezóně, potrestal klub HC Dynamo Pardubice finanční pokutou ve výši 5 000 Kč.
Rozhodnutí DK ELH – Marek Tomica (Piráti Chomutov)
Disciplinární komise ELH ve složení Karel Holý, Tomáš Jelínek, Vladimír Macholda, Radim Tesařík a Libor Procházka se zabývala odvoláním hráče Marka Tomici proti trestu zákazu činnosti na čtyři soutěžní utkání, který mu byl uložen ve zkráceném řízení za zákrok na protihráče Rostislava Marosze v utkání HC Dynamo Pardubice – Piráti Chomutov (8. 12. 2017).
Nejmladší reprezentace žen odehraje turnaj v Polsku
Polské Katovice bude hostit turnaj olympijských nadějí visegrádských národů. Půjde o zápolení nejmladších reprezentací žen Česka, Slovenska, Maďarska a Polska. Tradiční předvánoční turnaj absolvují svěřenkyně trenéra Zuziaka mezi 15. a 17. prosincem.
Zimní stadion v Příbrami hostí reprezentační turnaj žen
Česká reprezentace žen se představí hokejovým fanouškům v Příbrami. Místní zimní stadion totiž hostí mezinárodní turnaj. Kromě svěřenkyň trenéra Nováka se turnaje zúčastní hokejistky Norska, Švýcarska a Francie.