Články

Trenérské hodnocení Turnaje olympijských nadějí visegrádských národů
Přečtěte si trenérské hodnocení turnaje nejmladší reprezentace žen, která odehrála na konci roku 2017 turnaj olympijských nadějí visegrádských národů v polských Katovicích. Svěřenkyně trenéra Heindla zde obsadily první místo.
Čeští veteráni si z Běloruska odvezli bronzové medaile
Dobře obsazený turnaj v Bělorusku mají za sebou čeští veteráni. Czech Old Boys v čele s olympijským vítězem Davidem Moravcem obsadili na XIV. vánočním turnaji o pohár prezidenta Lukašenka v Minsku třetí místo za Ruskem a výběrem domácích. Nejlepším střelcem byl navíc Václav Král.
Juniorky selhaly v koncovce a z duelu s Německem berou pouze bod
České juniorky za sebou mají druhé představení na světovém šampionátu do 18 let v ruském Dmitrově. Svěřenkyně Pavla Zuziaka však druhou výhru v základní skupině nepřidaly. Houževnaté Němky sice herně i střelecky předčily, avšak ze zápasu berou pouze bod. V prodloužení rozhodla trefa Welckeové.
Sledge hokejová reprezentace míří na turnaj do Nagana
Znovu po roce se na slavném místě, kde v roce 1998 slavili Češi olympijské zlato, odehraje turnaj sledge hokejistů. V japonském Naganu proti sobě nastoupí výběry Česka, Norska, Japonska a Jižní Korey.
Vítězný start! Juniorky na úvod šampionátu přetlačily Švýcarsko
České juniorky vstoupily do světového šampionátu v ruském Dmitrově vítězně. Svěřenkyně Pavla Zuziaka přehrály v úvodním duelu skupiny B výběr Švýcarska poměrem 4:3. Dvěma góly se na cenné výhře podílela Kristýna Kaltounková.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 4. 1. 2018
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (30.12.2017 – 4.1.2018). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
V Buffalu je dobojováno! Kanada má zlato, USA bronz, Češi čtvrtí
V americkém Buffalu je na MS do 20 let dobojováno! Mistrem světa se stala Kanada, jež ve velkém finále přetlačila Švédsko dvěma brankami z předposlední minuty a zvítězila 3:1. Češi si to rozdali v bitvě o bronz se Spojenými státy americkými, ale hlavně kvůli zbytečným brankám ze závěru 1. a začátku 2. třetiny, jež obdrželi v přesilovce, nakonec museli skousnout vysokou prohru 3:9.
Finále MS U20 budou řídit dva čeští rozhodčí
Komise rozhodčích IIHF dnes delegovala na finálové utkání juniorského mistrovství světa dvojici českých rozhodčích. Zápas Kanada - Švédsko budou v Buffalu řídit i hlavní rozhodčí Robin Šír s čárovým Jiřím Ondráčkem.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Pardubice, Zlín, Jihlava, Olomouc
Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý potrestal klub HC Dynamo Pardubice finanční pokutou ve výši 10 000 Kč za opakované, hrubě vulgární skandování na adresu rozhodčích a vedení soutěže, kterého se jeho fanoušci dopustili v zápase HC Dynamo Pardubice – HC Olomouc (3. 1. 2018). Přihlédl přitom mimo jiné ke skutečnosti, že nesportovní chování fanoušků klubu bylo již pátým podobným proviněním v probíhající sezóně.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Kometa Brno
Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý na základě skutečností uvedených v zápisech o utkání zabýval ve zkráceném řízení použitím zakázané pyrotechniky a nesportovním chováním, kterého se dopustili fanoušci Komety Brno, ve všech venkovních či domácích zápasech, které klub sehrál na přelomu roku.