Články

Rozhodnutí předsedy DK ELH – Hollweg (HC Škoda Plzeň), Freibergs (Aukro Berani Zlín)
Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se ve zkráceném řízení zabýval jednáním hráče Ryana Hollwega, za které mu byl v utkání HC Škoda Plzeň – BK Mladá Boleslav (30. 1. 2018) uložen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za Hrubost.
Vysočina vyhrála turnaj ODM 2017!
Před čtyřmi lety slavili prvenství na domácí půdě, teď jsou znovu zlatí! Hokejisté Kraje Vysočina vyhráli turnaj Olympiády dětí a mládeže, neskutečné drama s Moravskoslezským krajem rozsekl na choceňském stadionu ve třetí minutě prodloužení kapitán Matouš Menšík. Bronz putuje do Královéhradeckého kraje.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – HC Škoda Plzeň
Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se ve zkráceném řízení zabýval opakovaným, hrubě vulgárním skandováním na adresu hráčů hostí, rozhodčích a jiné skupiny fanoušků vlastního klubu, k němuž došlo při utkání HC Škoda Plzeň – BK Mladá Boleslav (30. 1. 2018). Na základě videozáznamu bylo prokázáno, že uvedeného nesportovního jednání bez respektu vůči dalším účastníkům utkání se fanoušci dopustili několikrát v průběhu zápasu, přičemž pokřiky byly iniciovány diváky v sektoru 112.
Milan Hnilička byl jmenován vládním zmocněncem pro sport
Olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa Milan Hnilička byl s platností od března 2018 jmenován zmocněncem vlády České republiky pro sport. Pracovní působení v rámci ČSLH ukončí k 1. březnu 2018, v únoru se ještě jako generální manažer reprezentace zúčastní olympijského turnaje v Pchjongčchangu.
České reprezentantky dvakrát nestačily na účastnice ZOH
Ženský výběr Japonska si pro přípravu na olympijské hry přizval do Tokia českou reprezentaci žen ke dvěma přátelským zápasům. Svěřenkyně trenéra Nováka v prvním zápase dlouho držely nerozhodný stav, ale nakonec těsně prohrály. Druhý duel už favoritky z Japonska zvládly o poznání lépe.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – HC Kometa Brno
Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se ve zkráceném řízení zabýval opakovaným, hrubě vulgárním skandováním na adresu hostujícího klubu a rozhodčích, k němuž došlo při utkání HC Kometa Brno – Aukro Berani Zlín (26. 1. 2018). Při šetření bylo prokázáno, že uvedeného nesportovního jednání se fanoušci dopustili v časech 16:57, 24:45, 26:23, 26:31, 27:14, 44:25 a 45:55, přičemž pokřiky byly ve všech případech iniciovány z prostoru tribuny E.
Lední hokej v rámci Olympijského festivalu v Brně a Ostravě
Olympijský festival 2018 u příležitosti XXIII. zimních olympijských her v Pchjongčchangu bude probíhat v Brně a Ostravě od 9. do 25. února. Návštěvníci se mohou těšit na více než 30 sportů, 17 dní aktivního sportování i fandění českým reprezentantům prostřednictvím přímých přenosů z dějiště her. Svoje místo bude mít na festivalech samozřejmě i lední hokej.
ODM je tady. Mladí hokejisté míří do Chocně a České Třebové
Kolem 1300 sportovců, 11 sportovních disciplín a ve hře 127 sad medailí. To jsou zásadní čísla letošní Olympiády dětí a mládeže, která startuje už tuto neděli v Pardubickém kraji. Její nedílnou součástí je i hokejový turnaj, jenž letos čeká na hráče ročníků 2003 a mladší.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Juraj Valach (Piráti Chomutov)
Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Juraje Valacha na protihráče Davida Váňu, za který mu byl v utkání HC Dukla Jihlava – Piráti Chomutov (26. 01. 2018) uložen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za Vražení na hrazení.
Česká reprezentace žen odcestovala do Japonska ke dvěma zápasům
Dva přátelské zápasy odehraje česká reprezentace žen v Tokiu proti domácímu výběru. Japonky si je vybraly jako soupeře v rámci přípravy na olympijské hry v Jižní Koreji.