Články o národních týmech

Jakuba Kindla nahradil v nominaci na mistrovství světa Jakub Krejčík
Obránce Jakuba Kindla (1987), který se omluvil, nahradil v nominaci na mistrovství světa v ledním hokeji 2012 Jakub Krejčík, obránce HC Slavia Praha. Jakub Krejčík (1991) debutoval v národním mužstvu v prosinci 2011, na turnaji Channel One Cup. V reprezentaci zatím sehrál 9 utkání a vstřelil 1 branku.
Češi skončili na KAJOTbet Hockey Games na druhém místě
Čeští hokejisté obsadili na domácím turnaji Euro Hockey Tour druhou příčku, když zůstali jediný bod za Finy. Ve třech utkáních si připsali dvě výhry a jednu prohru v prodloužení. Sedm získaných bodů pomohlo českému týmu k celkovému vítězství v celé sérii.
Sedmnáctka si na závěr sezóny dvakrát poradila s Rusy
Reprezentace hráčů do sedmnácti let se ve dnech 25. a 26. dubna 2012 střetla s týmem Ruska. Jednalo se o poslední akci sezóny 2011/12 a svěřenci trenérů Luďka Bukače a Davida Bruka ji zvládli na jedničku. Nejprve zvítězili 2:1 v základní hrací době, poté soupeře porazili díky gólu v prodloužení 5:4.
Sedmnáctka změří s Rusy, obě utkání se hrají v Rokycanech
Reprezentační výběr hráčů do sedmnácti let čekají ve dnech 25. a 26. dubna 2012 poslední dvě utkání sezóny 2011/12. Čeští mladíci se představí v Rokycanech, kde sehrají dva zápasy s týmem Ruska.
Souhrn mistrovství světa hráčů do osmnácti let 2012
Česká republika hostila ve dnech 12. - 22. dubna 2012 mistrovství světa hráčů do osmnácti let. Deset týmů soupeřilo v Brně, Znojmě a Břeclavi o titul světových šampionů. Ten nakonec obhájili hokejisté Spojenýchs tátů, kteří ve finálovém duelu zdolali Švédsko. Bronzové medaile si odváží tým Kanady. Český výběr obsadil celkovou osmou pozici. Sestupují mladí hokejisté Dánska.
Zbývající vstupenky na KAJOTbet Hockey Games uvolněny do prodeje
Již tento čtvrtek odehraje Česká hokejová reprezentace v KAJOT ARÉNĚ úvodní utkání turnaje ze série Euro Hockey Tour s reprezentací Švédska. O víkendu pokračuje turnaj utkáními s loňskými mistry světa Finy a věčnými rivali z Ruska.
Česká republika vyhrála druhý ročník Euro Hockey Challenge
Reprezentace České republiky vyhrála druhý ročník soutěže evropských mužstev Euro Hockey Challenge. V žádném z šesti utkání neprohrála, porazila postupně Lotyšsko 4:3 po prodloužení a 3:1 v Rize, Německo v Českých Budějovicích 3:2 po prodloužení a 3:2 na samostatné nájezdy i Slovensko 3:1 v Praze a 3:2 na samostatné nájezdy v Bratislavě. Na dalších místech skončila mužstva Švýcarska, Finska, Německa, Švédska a Ruska.
Trenér Hadamczik nominoval do Brna šest nových tváří
Trenér Alois Hadamczik provedl v nominaci české reprezentace na sraz před turnajem KAJOTbet Hockey Games několik změn. Výběr, který nastupoval v utkáních Euro Hockey Challenge, opustili útočníci Petr Vampola (Servette Ženeva) a Petr Kumstát (Energie Karlovy Vary).
Robert Reichel: Hodnocení zápasů proti Slovensku
Výběr hráčů do šestnácti let sehrál na závěr sezóny 2011/12 dvě utkání proti týmu Slovenska. V Kravařích se z výhry nejprve radoval soupeř, poté zvítězil domácí tým.
Češi uzavřeli letošní Euro Hockey Challenge dalšími dvěma výhrami
Čeští hokejisté si v druhém ročníku Euro Hockey Challenge připsali celkem šest výher, naopak neutrpěli jedinou porážku. K této výtěčné bilanci přispěla poslední dvě utkání, ve kterých svěřenci trenéra Aloise Hadamczika změřili síly se Slováky. Češi nejprve v domácím prostředí zvítězili v základní hrací době, v Bratislavě se poté radovali až díky samostatným nájezdům.