Články o národních týmech

Příprava reprezentace na mistrovství světa začne v Praze
Před mistrovstvím světa v Dánsku sehraje česká reprezentace celkem deset utkání, polovinu z nich v domácím prostředí.
Trenérské hodnocení U16 turnaje čtyř zemí v Přerově
Předprodej na Carlson Hockey Games 2018 od čtvrtka!
Těsně před mistrovstvím světa v ledním hokeji v Dánsku se čeští hokejisté naposledy představí doma. Pardubice budou od 19. do 22. dubna 2018 hostit Carlson Hockey Games 2018, předposlední z turnajů série Euro Hockey Tour. Předprodej vstupenek pro členy komunity HOKEJKA.cz se rozběhne ve čtvrtek 8. března, volný prodej poté v pátek 9. března. Vstupenky se budou prodávat online na webu www.hokejkaticket.cz.
V Edmontonu představili Hlinka Gretzky Cup
Liběna Hlinková a generální sekretář ČSLH Martin Urban se zúčastnili tiskové konference, na níž představili viceprezident a výkonný ředitel Edmonton Oilers Bob Nicholson spolu s legendárním Waynem Gretzkym podobu turnaje osmnáctiletých hokejistů, který se bude poprvé hrát pod názvem Hlinka Gretzky Cup.
Ve středu startuje předprodej vstupenek na dvojutkání se Švýcary
Hokejová sezona je pořádně nabitá. Sotva se hráči reprezentace vrátili z olympijských her v Pchjongčchangu, začíná další fáze – hledání optimální sestavy pro mistrovství světa v Dánsku. Výbornou podívanou bude dvojutkání seriálu Euro Hockey Challenge, které Češi odehrají 4. a 5. dubna 2018 v Příbrami.
Hlinka Gretzky Cup se v srpnu 2018 uskuteční v Kanadě
Hockey Canada a Oilers Entertainment Group s podporou Českého svazu ledního hokeje a Slovenského svazu ledního hokeje oznámily, že prestižní mládežnický turnaj Ivan Hlinka Memorial Cup byl přejmenován na Hlinka Gretzky Cup a v srpnu 2018 se uskuteční v kanadských městech Edmonton a Red Deer.
Národní tým podlehl Kanadě a na olympiádě končí bez medaile
Česká hokejová reprezentace nestačila na ZOH v souboji o bronz na Kanadu. Svěřenci trenéra Jandače prohráli 4:6 a z Jižní Koreje se tak vrací bez medaile. Zlato vybojovali Olympijští sportovci z Ruska, kteří ve finále udolali Německo.
Národní tým udolal USA a je v semifinále olympijského turnaje
Národní tým ovládl na olympijském turnaji v Jižní Koreji základní skupinu A a zvládl i nájezdovou loterii ve čtvrtfinále proti Spojeným státům americkým. Svěřenci trenéra Jandače si tak zahrají o medaile. V pátek vyzvou Olympijské sportovce z Ruska.
Česká sedmnáctka veze z turnaje ve Finsku druhé místo
Na turnaj do Finska přijel tým USA jako favorit a tento papírový předpoklad potvrdil. Hned na ním se ale umístil český výběr do 17 let, který ze čtyř zápasů vybojoval sedm bodů. Nakonec to stačilo na druhé místo, což trenéři Haken a spol. považují za velký úspěch.
Vysoká výhra na závěr turnaje a druhé místo české devatenáctky
Povedený domácí turnaj absolvovala v Hradci Králové česká devatenáctka. Diváci viděli na ledě hráče, kteří v následujících měsících zabojují o juniorské MS a výkony některých jedinců byly na dobré úrovni. Češi nakonec vyhráli tři ze čtyř zápasů a s královéhradeckým publikem se rozloučili výhrou 9:2 nad Německem.