09.03.2018 | Karel Beran

Trenérské hodnocení U16 turnaje čtyř zemí v Přerově

Hráči se sešli na ZS v Přerově 11.2. večer v 19:00, abychom mohli druhý den plnohodnotně trénovat. Absolvovali jsme 7 tréninkových jednotek. Tři tréninkové jednotky jsme zaměřili na hru s kotoučem podle pásem OP, SP, vstupy do ÚP, ÚP, přesilová hra, vyhrané buly v jednotlivých pásmech (signály) a kontrolované zakončení. Další tři tréninkové jednotky jsme zaměřili na hru bez kotouče napadáním v ÚP, organizaci v SP, dobruslování do OP (organizace a řazení hráčů do OP), OP, organizace po prohraném buly v pásmech, oslabení a také jsme se věnovali na hru holí při dobruslování a v osobním souboji. Sedmou tréninkovou jednotkou jsme se věnovali přípravou na zápas. Před každou tréninkovou jednotkou bylo zařazeno instruktážní video rozbor z předchozích zápasů podle toho, co jsme měli v plánu na tréninku.

Charakteristika ČR U16 v turnaji

Pozitiva – opět se ukázala velká morální a psychická síla mužstva (hra za nepříznivého stavu)

• sebedůvěra – situace 1-1
  • zvládnutí herního plánu do jednotlivého utkání a reagování na měnicí se situace
  • herní disciplína (málo oslabení – celkem 7x-1inkasovaný gól)
  • dobruslování do OP a samotná hra v OP
  • PH proti Fin a Swe (7xPH-3góly)
  • zlepšená hra holí v osobním souboji a při dobruslování

Negativa – až na prvních 5 min proti Fin jsme se dostávali pomalu do hry

• důraz v předbrankovém prostoru
  • blokování a chytání střel
  • řešení herních situací pod tlakem (situace pod modrou čárou v OP)

Zápasy ČR
Česko vs. Finsko 4:3

Branky ČR: 1.Cikhart(Myšák), 30.Chlubna (Krutil, Myšák), 30.Novák (Chlubna, Gut), 53.Myšák (Chlubna, Cikhart)
Sestava – brankáři – Bednář, (Dolíška)
obránci – Hampl – Krutil, Baláž – Vacík, Sedláček – Bláha, Kremláček – Svach
útočníci – Cikhart - Myšák - Binias, Chlubna – Gut – Novák,
Koláček – Konečný - Mácha, Luža – Urban - Simon

Česko vs. Švédsko 4:3 sn.
Branky ČR: 27.Chlubna (Baláž), 38. Chlubna (Novák), 47. Novák (Vacík), rozh.náj. Gut

Finsko
V zápase s Finskem jsme měli výborný vstup do utkání, kde jsme hned v první minutě skórovali a v prvních pěti minutách jsme soupeře dostávali pod tlak, po té soupeř převzal iniciativu a do konce třetiny nám vstřelil dva góly. Asi rozhodující moment nastal uprostřed druhé třetiny, kde nás soupeř zavřel na dvě minuty v OP a měl několik dobrých brankových příležitostí, následně faulouval a my jsme reagovali dvěma slepenými góly. V poslední třetině jsme za rozhodnutého stavu dali po individuální akci vítězný gól.

Švédsko
V zápase se Švédskem jsme měli pomalý vstup do utkání, celou první třetinu jsme neměli agresivní pohyb, osobní souboje a nedostávali jsme se do herních situací, které jsme si řekli před zápasem, ve druhé třetině jsme zvýšili důraz v osobních soubojích, v bruslení a to se promítlo do zbytku zápasu, vynutili jsme si vyloučení a otočili jsme zápas z 0:2 na 3:2, bohužel jsme v závěru inkasovali gól. Samostatné nájezdy jsme zvládli díky brankáři a bezchybným nájezdem Michala Guta.