Články

Informace o prodeji vstupenek na České hokejové hry
Světový šampionát na Slovensku se blíží, kdo by chtěl vidět úřadující mistry světa na živo, bude mít na konci dubna ideální příležitost. V brněnské hale Rondo totiž proběhnou České hokejové hry, poslední díl letošního seriálu Euro Hockey Tour. Poslední vystoupení na švédských LG Hockey Games se narodnímu mužstvu nepovedlo, nyní si svěřenci trenéra Hadamczika chtějí spravit reputaci.
Zpráva trenérů z první akce reprezentace U19
První akcí týmu, který je sestavován s ohledem na následující juniorský světový šampionát, byl turnaj v německém Mannheimu. Ve čtyřech utkáních se představilo celkem čtyřiadvacet hráčů, především na základě doporučení kolegy Jiřího Juříka. Předkládáme stručné hodnocení všech výkonů.
Sledge hokejisté vezou z mistrovství Evropy stříbrné medaile
Mistrovství Evropy v sledge hokeji má překvapivého vítěze, zlaté medaile si vybojovali hráči z Itálie. Ve finále Italové porazili Českou republiku, která tak obhájila druhé místo z posledního evropského šampionátu z před tří let. Češi prohráli na ME jediné utkání, právě to finálové. Třetí příčka patří Norům, čtvrtá pak Estoncům.
Pohár prezidenta Českého svazu ledního hokeje získal Třinec
Druhým rokem soutěžila mužstva Tipsport o extraligy o Pohár prezidenta Českého svazu ledního hokeje. Ten vždy patří týmu, který v základní části této soutěže nasbírá nejvíce bodů. V sezóně 2010/11 trofej získal tým HC Oceláři Třinec. Svěřenci trenérů Pavla Marka a Břetislava Kopřivy nasbírali za dvaapadesát soutěžních kol šestadevadesát bodů, tedy o dva více než na druhém místě Bílí Tygři Liberec. Předání poháru proběhlo v rámci utkání 52. kola Tipsport extraligy ve vítkovické ČEZ Aréně.
Ženská reprezentace prohrála jen se Slovenkami, dvakrát zvítězila
Turnaj čtyř ženských reprezentačních výběru ve slovenské Prievidze ovládly domácí hráčky, které porazily v rozhodujícím utkání českou reprezentaci 3:1. Češky i Slovenky si ve zbývajících utkáních hladce poradily s týmy Rakouska i Francie. Svěřenkyně trenéra Manharta zvítězily 8:1 a 3:0.
Evropskou olympiádu mládeže vyhráli Rusové, Češi čtvrtí
Evropská zimní olympiáda mládeže zná výsledky hokejového turnaje. Čeští hráči do sedmnácti let po porážkách od Finska a Švýcarska a vítězství nad Slovenskem skončili čtvrtí. Ze zlata se radují Rusové, kteří ve finále porazili až díky brance v prodloužení Finy. Třetí příčka patří Švýcarům. Za českým výběrem, tedy na páté a šesté pozici skončily týmy Lotyšska a Slovenska.
Anotace závěrečných prací TŠ FTVS UK Praha - č. 1
Na webových stránkách www.cslh.cz budeme pravidelně v týdenních intervalech zveřejňovat anotace závěrečných prací, které zpracovávají trenéři před ukončením studia licence "A" v rámci dvouletého dálkového studia na FTVS UK Praha či FTK UP Olomouc. Jako první představujeme práci Martina Hostáka, jehož závěrečná práce nese název "Statistické zpracování a analýza vstřelených branek na MS 2009".
Individuální trénink v týdenním mikrocyklu v hlavním období
Během únorových reprezentačních akcí na všech úrovních se opět potvrdilo, že přední evropské hokejové země v tomto období nepolevují v tréninku. Právě naopak – pravidelný rytmus kvalitních zápasů v závěru sezóny a intenzivní individuální a týmový trénink, jsou předpokladem dalšího růstu každého hráče.
Prohlášení: Marketingové využití české hokejové reprezentace
Český svaz ledního hokeje v poslední době zaznamenal snahy některých společností využívat s ohledem na blížící se Mistrovství světa v ledním hokeji ve svých marketingových kampaních prvek české hokejové reprezentace.
Na mistrovství republiky krajských výběrů dominoval Ústecký kraj
Hokejové výběry všech čtrnácti krajů se o víkendu 12. a 13. února 2011 sjely do Českých Budějovic a Strakonic. V těchto jihočeských městech svedli hráči ročníku 1996 boje o titul mistra republiky. Ze základních skupin postoupila čtveřice Zlínský, Liberecký, Moravskoslezský a Ústecký kraj a ta se utkala o prvenství. Ve finálovém utkání se nakonec radovali mladíci z Ústeckého kraje.