Články

Vstupenky na dubnové utkání se Slováky stále v prodeji
Český národní tým sehraje 18. dubna v O2 aréně v Praze přípravné utkání s hokejovým výběrem Slovenska. Na utkání, které je součástí hokejového turnaje Euro Hockey Challenge, si Český svaz ledního hokeje připomene 40. výročí zisku titulu mistrů světa z roku 1972 v Praze.
Hodnotící zpráva ČR A ženy MS Divize I Ventspils
Předkládáme trenérské hodnocení Mistrovství světa žen divize I, které se konalo v lotyšském městě Ventspils v temrínu od 25. do 31. března 2012. Česká reprezentace zde dosáhla historického úspěchu, zvítězila a vybojovala si postup mezi ženskou hokejovou elitu.
ČSLH připravuje pro příští sezónu širší extraligovou baráž
Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje počítá pro příští sezónu se širší baráží mezi kluby nejvyšší soutěže a první ligy, kterou považuje za sportovně spravedlivější a divácky atraktivnější než současný model. Počty účastníků a podoba baráže se v současné době diskutují. Vyplývá to z odpovědi prezidenta ČSLH Tomáše Krále na dopis, který mu dne 4. 4. 2012 zaslal prezident Asociace profesionálních klubů ledního hokeje Ladislav Blažek. Prezident ČSLH vyzval APK LH, aby výkonnému výboru ČSLH zaslala návrhy a připomínky k současné podobě hracího systému.
Tisková informace z jednání Výkonného výboru ČSLH
Výkonný výbor ČSLH se dne 5. dubna 2012 na mimořádném zasedání zabýval přípravami červnové konference ČSLH a harmonogramem úkolů, které souvisejí s výpovědí smlouvy o vzájemné spolupráci Asociací profesionálních klubů ledního hokeje, s účastí členů ČSLH v zahraničních soutěžích a s přípravou nového ročníku nejvyšší hokejové soutěže.
MS U18: Benefit pro majitele permanentek v Brně a Znojmě
Majitelé permanentních vstupenek klubů Kometa Brno a Orli Znojmo budou mít vstup na první den mistrovství světa hráčů do osmnácti let ve svých městech a arénách zdarma. Stačí, když se u vchodu prokáží permanentkou z letošní sezóny.
Nejmladší reprezentační výběr žen přivezl vítězství z Ženevy
V termínu od 30. března do 1. dubna 2012 se konal ve švýcarské Ženevě mezinárodní turnaj pro dívky do patnácti let za účasti národních týmů Švýcarska, Francie, Slovenska a Česka. České reprezentantky zvítězily ve všech utkáních a připsaly si celkové vítězství.
MS hráčů do osmnácti let se bude hrát také v Břeclavi
Vzhledem k postupu HC Kometa Brno do finále play-off provedl Český svaz ledního hokeje po konzultaci a se souhlasem Mezinárodní hokejové federace některé úpravy v programu mistrovství světa hráčů do osmnácti let. Šampionát se bude vedle Brna a Znojma hrát rovněž v Břeclavi, změna se týká tří utkání skupiny A a dvou čtvrtfinálových zápasů.
Když zvládneme první rok, v elitě se zabydlíme, doufá trenér Manhart
České hokejistky dosáhly na mistrovství světa divize I v lotyšském Ventspilsu na největší úspěch v historii. Až na jeden duel všechny zápasy vyhrály a po zisku zlatých medailí postoupily do elitní skupiny MS. V příštím roce tak svěřenkyně trenéra Karla Manharta poletí do Ottawy, kde se postaví nejlepším týmům světa včele s Kanadou.
Souhrn Mistrovství světa ve sledge hokeji 2012
V termínu od 25. března do 1. dubna 2012 se v norském Hamaru uskutečnilo Mistrovství světa ve sledge hokeji. Mezi osmi účatsníky nechyběli čeští sledge hokejisté, kteří dosáhli historického úspěchu a byli blízko medaili. Nakonec obsadili čtvrtou příčku. Z celkového vítězství se raduje tým USA, který ve finále zdolal Jižní Koreu, třetí příčka patří Kanaďanům.
Vítězem ELIOD ELMD 2011/12 je tým Piráti Chomutov
ELIOD extraliga mladšího dorostu vyvrcholila závěrečným turnajem, kterýs e odehrál v termínu od 28. března do 1. dubna v Liberci. Sešlo se zde nejlepších šest týmů, po dvou z každé základní skupiny (západ, střed, východ). Hrálo se systémem každý s každým a vítězem se tedy stalo družstvo, které nasbíralo nejvíce bodů. Z mistrovského titulu se nakonec radovali mladí hráči týmu Piráti Chomutov, druhé místo obsadila pražská Sparta, třetí připadlo domácímu Liberci.