Články

Rozhodnutí předsedy Disciplinární komise ELH, 27.1.2015
Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se na základě skutečností uvedených v zápisu o utkání zabýval situací, při které byla v první třetině utkání HC Energie Karlovy Vary – HC Verva Litvínov vhozena na ledovou plochu plechovka piva.
Reprezentační sedmnáctka přestřílela vysoce Švýcary
Vstup do celého turnaje vyšel reprezentaci České republiky na výbornou. Už po první třetině vedli Češi 2:1 a v dalších 40-ti minutách přidali dalších šest přesných tref. Ani výměna gólmanů nepomohla Švýcarům na zvrat ve třetí třetině. Výsledku také napomohl brankář Adam Brízgala, který se předvedl 25 zákroky. Na protější branku vyslali jeho spoluhráči téměř dvojnásobné množství střeleckých pokusů.
Moravskoslezský kraj zvítězil v turnaji hráčů ročníku 2000
Karlovarský kraj hostil ve dnech 22. až 25. ledna 2015 Mládežnické mistrovství České republiky krajů. Mezi čtrnácti výběry složenými z hráčů ročníku narození 2000 se nejvíce dařilo hokejistům z Moravskoslezského kraje. Druhou příčku obsadil Ústecký kraj, třetí pak hráči z Prahy. Hrálo se v Karlových Varech a v Chebu, nejprve ve dvou skupinách, poté utkání o umístění.
Trenérské hodnocení mistrovství světa žen do osmnácti let
Trenéři reprezentačního týmu žen do osmnácti let předkládají hodnocení světového šampionátu, který proběhl na začátku ledna 2015 v americkém Buffalu.
Sledge hokejisté zaznamenali další turnajové vítězství
Čeští sledge hokejisté si před blížícím se světovým šampionátem v americkém Buffalu připsali další cenná vítězství, když na turnaji v Drážďanech, který se konal v termínu od 23. do 25. ledna 2015, porazili všechny tři své soky a obsadili první příčku. Druhé místo patří Norsku, třetí týmu Jugra Chanty-Mansijsk, poslední pak bez zisku bodu zůstali Švédové.
Rozhodnutí předsedy Disciplinární komise ELH: Adam Svoboda
Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Adama Svobody na protihráče Rostislava Marosze, za který mu byl v utkání HC Slavia Praha – HC Olomouc uložen trest ve hře za Hrubost brankáře.
Zimní evropský olympijský festival mládeže startuje 25. ledna
Téměř sedm desítek mladých sportovců bude od 25. do 30. ledna reprezentovat Česko na XII. zimním evropském olympijském festivalu mládeže (EYOWF) v rakouském Vorarlbersku a v Lichtenštejnsku.
Rozhodnutí Disciplinární komise ČSLH: HC Rebel Havlíčkův Brod
Disciplinární komise ČSLH se zabývala jednáním činovníků HC Rebel Havlíčkův Brod, kteří celkem v devíti utkáních I. ligy ČR hraných v období 8. listopadu až 1. prosince 2014 v zápisech o utkání nepravdivě uvedli trenéra Ladislava Koldu, ačkoli na těchto zápasech nebyl přítomen.
Robert Reichel a Milan Hnilička hosty pořadu ZÓNA 5
Do studia ZÓNA 5 na sportovním kanálu SPORT 5 přijali pozvání olympijští vítězové Robert Reichel a Milana Hnilička, aby po neúspěšném vystoupení české hokejové reprezentace do dvaceti let na mistrovství světa zhodnotili stav českého mládežnického hokeje. Na ten se po vypadnutí ve čtvrtfinále se Slovenskem snesla velká kritika. Rozhovor dvou hokejových legend bude vysílán ve čtvrtek 22. ledna 2015 v 18:30.
Rozhodnutí předsedy Disciplinární komise ELH: HC Olomouc
Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se na základě skutečností uvedených v zápise o utkání zabýval ve zkráceném řízení situací, při které vnikla před začátkem utkání HC Olomouc – Mountfield HK při nástupu mužstev na ledovou plochu nepovolaná osoba. Po zásahu pořadatelské plochy byl divák z ledu odveden, identifikován a incident byl nahlášen Policii České republiky.