Články

Rozhodnutí předsedy DK ELH – Petr Bříza (HC Sparta Praha), Jan Stránský (Piráti Chomutov)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se na základě skutečností uvedených v zápise o utkání zabýval ve zkráceném řízení jednáním předsedy představenstva klubu HC Sparta Praha Petra Břízy v přestávce mezi druhou a třetí třetinou zápasu HC Sparta Praha – HC Dynamo Pardubice (28. 12. 2018).
USA přetlačily Rusko a jsou ve finále, v něm vyzvou Finy. Dánsko sestupuje
Předposlední den mistrovství světa dvacetiletých v Kanadě rozhodl o tom, kdo si to rozdá v boji o titul a naopak kdo získá maximálně bronzové medaile. V prvním semifinále na sebe narazily USA s Ruskem a po těsné výhře 2:1 se radoval zámořský celek. Druhé semifinále bylo o poznání jednoznačnější, když Finsko jasně přehrálo Švýcary 6:1. Záchranu slaví po druhé výhře nad Dánskem Kazachstán.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 3. 1. 2019
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (28.12.2018 – 3.1.2019). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Čeští veteráni vyjeli do Minsku na turnaj legend
Česká reprezentace veteránů odletěla na 15. ročník vánočního turnaje v běloruském Minsku. Do Chizhovka Areny, která hostila i zápasy MS, český výběr dorazil před třetí třetinou duelu mezi Německem a Finskem, se kterými se utkají v pátek, respektive v sobotu.
Čtvrtfinálový den dvacítek: Končí Češi, Kanada i Švédsko
Ve Vancouveru i Victorii už šlo do tuhého a čtvrtfinálové boje přinesly nejedno překvapení. V turnaji končí obhájci titulu a hostitelé šampionátu Kanaďané, kteří smolně vypadli s Finskem. Nepokračují ani loňští finalisté ze Švédska, kteří nestačili na skvěle hrající Švýcary. Semifinále neobhájí ani Češi, protože s Amerikou prohráli 1:3. Jednoznačně vyhrálo pouze Rusko, které přejelo Slováky 8:3.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Olomouc, Zlín, Mladá Boleslav
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval jednáním příznivců klubu HC Olomouc, kteří při utkání HC Dynamo Pardubice – HC Olomouc (02. 12. 2018) vnikli do sektoru domácích fanoušků a vyprovokovali tam potyčky, kvůli nimž musel být zápas při probíhajícím zásahu policie na několik minut přerušen.
Svěřenci trenéra Hadamczika vybojovali na turnaji v Zuchwilu druhé místo
Česká osmnáctka vybojovala na turnaji ve Švýcarsku druhé místo. Svěřenci trenéra Hadamczika zvládli první tři duely, v přímém souboji o zlato ale těsně podlehli Finsku.
Česká sedmnáctka má dva cenné skalpy z trojzápasu s Finskem
Tři zápasy – dvě výhry. Takovou bilanci si česká reprezentace do 18 let odnesla z trojzápasu se stejně starými Finy. Jedinou prohru navíc svěřenci trenéra Berana zaznamenali až po samostatných nájezdech.
Základní skupiny MS juniorů dohrány. Češi půjdou na USA, Kanadu čeká Finsko
Šampionát hokejistů do 20 let pořádaný kanadskými městy Vancouver a Victoria pokračoval v pondělí posledními duely základních skupin. Na Silvestra se vytouženého postupu do čtvrtfinále dostal český výběr, jemuž se podařilo ustát tlak a skolit Dánsko. O nečekané vítězství se postaralo Rusko, ve Victorii slavili v posledním dnu roku 2018 také Švédové..
Modernizace postupu při vhazování za použití pravidla 59
Výkonný výbor ČSLH schválil na svém dnešním jednání návrh komise rozhodčích na úpravu pravidla 59 „Chybné vhazování“, jehož cílem je urychlení procedury vhazování.