Články

Česká šestnáctka veze z turnaje v Salzburgu 3. místo
Druhá část turnaje v Salzburgu české reprezentaci do 16 let vyšla o poznání lépe než ta první. Svěřenci trenéra Petra Hakena porazili domácí tým dvakrát shodně vysoko 11:1 a z Rakouska vezou třetí místo.
Česká šestnáctka vyrazila na turnaj do Rakouska
Česká reprezentace do 16 let se po srazu v Českých Budějovicích přesunula do rakouského Salzburgu. V místní akademii se totiž uskuteční turnaj, které ho se kromě svěřenců trenéra Hakena zúčastní ještě Slovensko, Rusko a hostitelský celek Red Bull Salzburg.
Tipsport extraliga zavádí trenérskou výzvu
V novém ročníku Tipsport extraligy bude poprvé zavedena tzv. trenérská výzva (Coach Challenge). „Vzhledem k regulérnosti soutěže a rovným podmínkám jsme s jejím spuštěním čekali na to, až budou nezbytnými technologiemi vybaveny všechny zimní stadióny,“ uvedl ředitel TELH Josef Řezníček. „Pravidla jsou nastavena tak, aby byly s využitím videotechniky zkoumány pouze zásadní situace s přímým vlivem na vývoj a výsledek utkání, nikoli běžné přestupky.“
Trenérská výzva a systém videoref v Tipsport extralize
Technologické požadavky, potřebné pro použití tzv. trenérské výzvy, upravují Herní a Licenční řád TELH. Na jejich základě byli všichni účastníci soutěže povinni vybavit zimní stadióny:
Česká dvacítka veze z turnaje v Ruska druhé místo
Česká hokejová reprezentace do 20 let má za sebou předposlední test před MS, které odstartuje na konci prosince v Ostravě a Třinci. Svěřenci trenéra Václava Varadi sice nevstoupili do turnaje v ruském Permu nejlépe, když podlehli domácímu výběru. V dalších dvou zápasech ale porazili Finsko se Švédskem a zpět do České republiky vezou zasloužené druhé místo.
České juniorky potěšily domácí fanoušky, na turnaji v Jihlavě skončily druhé
Na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě se uskutečnil turnaj v rámci Euro Hockey Tour kategorie Ženy do 18 let. Českým reprezentantkám se podařilo porazit Finsko a Rusko a domácí fanoušky nakonec potěšily celkovým druhým místem.
České reprezentaci žen se na turnaji ve Finsku nedařilo
Česká hokejová reprezentace žen má za sebou neúspěšný turnaj ve finském Vierumäki. Svěřenkyně trenéra Nováka prohrály čtyři zápasy a obsadily čtvrté místo. Turnaje se zúčastnily i hokejistky Japonska, výsledky jejich zápasů se ovšem do tabulky EHT nezapočítávají. Na turnaj naopak nepřicestovaly Švédky, jejichž všechny zápasy byly zkontumovány ve prospěch soupeřek. Seveřanky si tedy do tabulky EHT nepřipsaly ani bod.
V Jihlavě startuje turnaj EHT kategorie ženy U18, českým juniorkám příprava vyšla
Česká reprezentace žen do 18 let odehraje v Jihlavě prestižní turnaj v rámci Euro Hockey Tour. Svěřenkyně trenéra Zuziaka čekají duely proti Švédsku, Rusku a Finsku. Na Vysočině už se ve středu odehrál přípravný duel, který české juniorky vyhrály poměrem 3:1.
Předposlední test před domácím MS, česká dvacítka odcestovala na turnaj do Ruska
Českou reprezentaci do 20 let čeká předposlední test před domácím mistrovství světa. Svěřenci trenéra Varadi odcestovali do ruského Permu, kde změří síly s domácím výběrem, Finskem a Švédskem. V listopadu čeká české juniory ještě jeden turnaj ve Finsku, pak už se pozornost všech zaměří na MS U20, které startuje na konci prosince v Ostravě a Třinci.
CHL odstartuje svůj šestý ročník se čtyřmi českými týmy
V Síni slávy českého hokeje se ve středu uskutečnila tisková konference ke startu šestého ročníku Champions Hockey League. Kromě výkonného ředitele soutěže Martina Baumanna zde vystoupili i zástupci čtyř českých klubů, které se do nové sezony zapojí - Liberce, Moutfieldu HK, Třince a Plzně.