Články o ženském hokeji

Češky zakončily MS prohrou se Švédskem, končí šesté
Česká hokejová reprezentace žen dnes v noci odehrála své poslední utkání na mistrovství světa v kanadském Kamloops. Svěřenkyně Jiřího Vozáka dlouhou dobu vedly, avšak po výpadku ve třetí třetině prohrály 2:4. Češky tak končí na šestém místě, což je pro národní tým nejlepší umístění v historii!
Spanilá jízda Češek končí, ve čtvrtfinále je zastavilo silné Finsko
Česká reprezentace žen se v historicky prvním čtvrtfinále na MS postavila Finsku. Národní tým výborně odehrál první polovinu zápasu, poté však výběru Jiřího Vozáka docházely síly a byl z toho krutý výsledek 0:5. Češky tak v kanadském Kamloops čeká souboj o konečné páté místo, v němž vyzvou Švédsko.
Češky přepsaly historii. Národní tým se poprvé ve své historii probojoval do čtvrtfinále MS!
Výborně! Česká hokejová reprezentace žen dokázala v kanadském Kamloops udolat houževnaté Japonky po nájezdech a zajistila si postup do čtvrtfinále z druhého místa skupiny B! O jistotě postupu party Jiřího Vozáka rozhodla až remíza Švýcarska se Švédskem ve druhém utkání.
O krok blíž čtvrtfinále! Ženská reprezentace v Kamloops srazila Švýcarky
Národní tým žen se po úvodní smolné porážce se Švédskem dokázal oklepat a proti mírně favorizovanému Švýcarsku si připsal první body na světovém šampionátu! Dvakrát v rozmezí necelých dvou minut se prosadila Tereza Vanišová a ačkoliv Švýcarky snížily, výhru 3:1 pojistila trefou pět minut před koncem Samantha Kolowratová. Svěřenkyně Jiřího Vozáka se tak udržely ve hře o postup do čtvrtfinále.
První pokus nevyšel. Ženská reprezentace začala MS smolnou porážkou se Švédkami
Česká hokejová reprezentace žen nezvládla své úvodní utkání na mistrovství světa v kanadském Kamloops. S výběrem Švédska odehrála vyrovnaný zápas, avšak po smolném závěru prohrála 2:3, když rozhodující gól inkasovala v čase 59:52! Pokud chce český tým pomýšlet na postup do čtvrtfinále, ve druhém utkání se Švýcarskem musí jednoznačně zvítězit.
Ženská reprezentace odlétá na mistrovství světa v Kanadě
Na mistrovství světa elitní divize žen, které se bude hrát 28. března – 4. dubna 2016 v kanadském Kamloops, nominoval trenér Jiří Vozák třiadvacet hráček.
Stříbrné medailistky se vrátily z mládežnické olympiády
Podívejte se na fotografie z příletu českých hokejistek, které na mládežnické zimní olympiádě v Lillehammeru vybojovaly stříbro. Češky odehrály skvělý turnaj, ve kterém nestačily pouze na obhájkyně zlata ze Švédska. Na letišti ve Kbelech je mimo jiné přivítal předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.
Fanděte českým hokejistkám v bitvě o zlato na mládežnické olympiádě
České reprezentantky se po výhře nad Švýcarském probojovaly do finále mládežnické olympiády v Lillehammeru. V neděli od 11:00 se utkají se Švédkami o historické zlato. Držme všichni děvčatům palce, zápas budete moct sledovat živě na Youtube kanálu Mezinárodního olympijské ho výboru. Odkaz najdete zde.
Nejmladší česká reprezentace ovládla turnaj ve Dvoře Králové
Oslabená česká reprezentace žen do 15 let, jejíž značná část je na mládežnické olympiádě v Norsku, bez problémů vyhrála turnaj ve Dvoře Králové nad Labem. Jasné výhry nad Rakouskem, Německem a Švýcarskem s celkovým skóre 21:4 jsou velkým příslibem do budoucna.
Reprezentace žen pokračuje v přípravě na MS, míří do Švýcarska
Českou reprezentaci žen čeká za necelé dva měsíce mistrovství světa a svěřenkyně trenéra Vozáka vyrazily na poslední přípravný turnaj do Švýcarska. Ve Schaffhausenu je čekají tři evropští soupeři, postupně se střetnou se Švýcarskem, Norskem a Francií.