Články o ženském hokeji

MS žen do 18 let: Češky a Slovenky postupují, historický debakl Kanady
Základní část světového šampionátu v americkém Wisconsinu vyvrcholila historickým večerem! České hokejistky po výhře 2:0 nad Švýcarskem vyhrály i svůj třetí duel a z prvního místa postupují do čtvrtfinále, kde je v pátek čeká Švédsko. Historický postup slaví také Slovensko, Kanada naopak schytala ostudnou porážku.
MS žen do 18 let: Druhá výhra Česka, obě skupiny jsou zamotané
České reprezentantky do 18 let za sebou mají skvělý vstup do mistrovství světa v USA, když ve druhém utkání zdolaly Němky 6:2 a nakročily za postupem do čtvrtfinále. K jistotě jim stačí bod v posledním duelu proti Švýcarsku.
MS žen do 18 let: Češky začaly výhrou, Finky šokovaly favoritky
Úvodní hrací den světového šampionátu žen do 18 let v americkém Wisconsinu rozhodně nenudil! Svěřenkyně Dušana Andrašovského vstoupily do turnaje jasným triumfem nad Slovenskem, zatímco Finky šokovaly vítězstvím nad favorizovanou Kanadou.
České juniorky mají za sebou přípravný zápas a v USA se chystají na start mistrovství světa
6. června startuje v amerických městech Middleton a Madison mistrovství světa žen do 18 let. Český výběr už je na místě a má za sebou přípravný duel, ve kterém podlehl Švédsku 4:7. Svěřenkyně trenéra Dušana Andrašovského turnaj zahájí v pondělí proti Slovensku.
Nejmladší česká reprezentace žen slaví zlato na Evropském poháru v Maďarsku
Česká hokejová reprezentace žen do 16 let zakončila sezonu 2021/22 1. místem na Ice Hockey U16 Women’s European Cupu 2022 v Budapešti. Svěřenkyně trenéra Vally ve finále porazily domácí výběr 4:0 a slaví turnajové prvenství.
České juniorky zaznamenaly na finské půdě jednu výhru a dvě porážky
České reprezentantky do 18 let mají za sebou další část přípravy na červnové mistrovství světa. Svěřenkyně trenéra Andrašovského absolvovaly tři přátelské zápasy na finské půdě, jeden dokázaly vyhrát 6:1, v dalších dvou případech zaznamenaly porážky v poměru 2:5 a 5:6.
České juniorky čekají tři přípravná utkání na finské půdě
Česká reprezentace žen do 18 let v rámci přípravy na MS ve Spojených státech amerických odcestovala do Finska, kde odehraje tří přátelská utkání proti stejně starému domácímu výběru. Svěřenkyně trenéra Andrašovského čeká tato kvalitní zápasová příprava v úterý, ve středu a ve čtvrtek.
Novou trenérkou české reprezentace žen je Kanaďanka Carla MacLeodová
Výkonný výbor Českého hokeje jmenoval hlavní trenérkou ženské reprezentace dvojnásobnou olympijskou vítězku Carlu MacLeodovou z Kanady.
Příbram ovládla po dvou letech nejvyšší soutěž žen
Hokejistky HC Baník Příbram obhájily extraligový titul z roku 2019. Předchozí dva ročníky se vinou koronavirové pandemie nedohrály, letos ovšem nejvyšší soutěž žen opět dospěla do svého finále, ve kterém příbramské hráčky porazily Karvinou 2:0 na zápasy.
České juniorky vezou z Evropského olympijského festivalu mládeže zlato
Juniorská reprezentace U18 vyhrála premiérový ročník ženského hokejového turnaje na Evropském olympijském festivalu mládeže (EYOF) ve finském Kajaani. V základní skupině porazily svěřenkyně trenéra Dušana Andrašovského Švýcarsko 4:1 a Maďarsko 4:0, ve finále zvítězily po samostatných nájezdech nad Švédskem 2:1.