Články o národních týmech

Souhrn dne: Švédské drama, Británie po heroickém obratu udržela elitní skupinu
Jedenáctý hrací den nabídl rovnou dva souboje o udržení v elitní skupině mistrovství světa. V Košicích se proti sobě postavila Francie s Velkou Británií, v Bratislavě Rakousko a Itálie. Košický duel nakonec po nevšedním obratu vyhrála nefavorizovaná Británie. Parádní drama nabídl duel mezi Rakouskem a Itálií, nakonec se rozhodovalo až v sedmém kole nájezdů. Vítězný nájezd Itálie proměnil McMonagle. Švédové se dlouho trápili s Lotyšskem, nakonec ale dokázali zvítězit a udržet se tak v boji o první příčku v bratislavské skupině. Gól do prázdné branky v poslední minutě utkání ukončil veškeré lotyšské naděje na postup do čtvrtfinále. Kanada si podle očekávání poradila s Dánskem.
Souhrn dne: Slováci ztratili postupové naděje, Češi zvládli duel s Rakouskem
Češi potvrdili roli favorita a zvítězili nad Rakouskem vysoko 8:0. Pavel Francouz i ve svém druhém utkání vychytal nulu. USA zvládly duel s Německem a pohřbili tak slovenské postupové naděje. Finsko si poradilo s kousavými Francouzi. Rusko využilo den volna a porazilo unavené Švýcary.
Souhrn dne: Favorité nezaváhali, Švédové zvítězili nad Švýcarskem
Sobotní hrací den nabídl rovnou šest zápasů. Lotyši potrápili silné Rusy, USA díky skvělému vstupu do utkání přejelo Dány. Italové v duelu s Norskem vstřelili svůj první gól na turnaji, trvalo jim to 342 herních minut, Norové zápas ale nakonec zvládli a potvrdili tak svou účast v elitní skupině mistrovství světa i na příští sezónu. Kanada smetla Němce sedmibrankovým rozdílem, Mark Stone dal hattrick. Na závěr byl v Bratislavě k vidění parádní duel mezi Švédskem a Švýcarskem, zatímco v Košicích Slováci přiživili svoje postupové naděje vysokou výhrou nad hokejisty z Británie.
Souhrn dne: Slováci nadále sní o čtvrtfinále, favorité s čistými konty a důležitá výhra pro Norsko
Osmý hrací den šampionátu v Bratislavě a Košicích nabídl čtyři zápasy. V odpoledních zápasech si Norsko poradilo s Rakouskem a přibližílo se udržení, Slovensko udrželo naději na čtvrtfinále výhrou nad Francií. Večer pak úřadovali favorité proti trpaslíkům. Česko osmi branky deklasovalo Itálii. Finsko se dostalo na první místo áčkové skupiny výhrou 5:0 nad Velkou Británií.
Denní souhrn: Češi otočili duel s Lotyšskem, Švédsko přejelo Rakušany
V Bratislavě bylo ve čtvrtek k vidění devatenáct gólů. Švédové po parádním výkonu přejeli trápící se Rakousko 9:1. Kanada po výborném vstupu do utkání zvítězila nad Francouzi a posunula se tak na třetí místo ve skupině "A". Nejnapínavější byl střet Česka s pobaltským Lotyšskem, hráči se lvem na hrudi sice po první třetině prohrávali o dvě branky, nakonec ale dokázali utkání otočit ve svůj prospěch a vyhrát 6:3. Finsko potvrdilo roli favorita a i díky parádnímu gólu vycházející hvězdy Kaapa Kakka vyhrálo nad Dánskem.
Denní souhrn: Švýcaři a Rusko stoprocentní, Slovensko schytalo další ránu
Po čtyřech odehraných duelech mají dvanáct bodů pouze Rusko a Švýcaři, které nejtěžší zápasy ve skupině teprve čekají. Sborná šestý hrací den nasázela Italům deset gólů. V Košicích domácí výběr Slovenska schytal další bolestivou ránu, v posledních dvou minutách ztratil duel proti Němcům. USA si poradily s Velkou Británií, která na první body stále čeká.
Denní souhrn: Rekordní výhra Dánska, italský kouzelník a vítězství favoritů
Pátý hrací den přinesl celkem jednoduché výhry favoritů. Dánové zapsali své historické vítězství 9:0 s Velkou Británií, Němci si vyšlápli na Francii a Švýcaři přejeli Rakousko. Nejvíce se však mluvilo o italském brankáři Bernardovi, který pochytal 62 střel a ačkoliv Itálie padla 0:3, on byl po právu považován za hrdinu své země.
Denní souhrn: Češi proti Rusku neskórovali, Slovensko krutě prohrálo, Švédsko dalo devět gólů
Bratislava hned na úvod pondělního programu přinesla souboj o vrchol tabulky, kam se po výhře 3:0 nad českým národním týmem posunulo Rusko. Bitvu severských sousedů ovládlo naprosto jednoznačně Švédsko, které nasázelo Norům devět gólů. V košické skupině Finsko dotáhlo dvougólové manko proti USA, které vyhrály až v prodloužení. Domácí Slováci šedesát minut drželi krok s Kanadou, jenomže vteřinu před koncem krutě prohráli 5:6.
Denní souhrn: Favoriti splnili svou roli a připsali si vysoké výhry
Třetí hrací den mistrovství světa byl čistě pod taktovkou favoritů utkání. Američané v košické skupině napravili dojem z matného vstupu do turnaje a suverénně porazili Francii, Rusové přemohli před slušnou diváckou kulisou Rakousko. Itálie na svůj první zásah na turnaji stále čeká, střelecké mlčení se nepovedlo prolomit Jihoevropanům ani proti Tre Kronor. Překvapit se nepovedlo ani Velké Británii, která dostala osm gólů od Kanady. Důležitý tříbodový zisk v honbě za čtvrtfinále má na svém kontě Švýcarsko, které přemohlo v samotném závěru zápasu Lotyšsko.
Denní souhrn: Dnes bez překvapení. Češi potvrdili roli favorita a deklasovali Nory
Druhý hrací den mistrovství světa už jsme se překvapení nedočkali. Česko navázalo na výborný výkon se Švédskem a deklasovalo Norsko sedmi góly, Češi jsou tak na tomto turnaji stále stoprocentní. Švýcaři rozstříleli Itálii poměrem 9:0. Dánové nakonec také roli favorita potvrdili, a to když porazili Francii po nájezdech. Lotyši zvládli před velkým počtem svých fanoušků duel s Rakouskem. Následoval kostrbatý výkon Německa, které po velkém trápení porazilo nováčka z Velké Británie. Slováci sahali po další senzaci, s mladým výběrem Finska dlouho hráli vyrovnaně, ale Kappo Kakko zajistil vítězství seveřanům hattrickem.