Články o národních týmech

Setkání premiéra ČR a ministra školství s bronzovými medailisty z MS v Kramářově vile
Premiér České republiky Petr Fiala a ministr školství, mládeže a tělovýchovy Petr Gazdík se setkali v Kramářově vile s trenérem české hokejové reprezentace Kari Jalonenem, generálním manažerem Petrem Nedvědem a částí bronzového týmu z mistrovství světa 2022 ve Finsku.
Anketa Zlatá hokejka 2022 zná deset nejlepších
Součet hlasů z prvního a druhého kola ankety Zlatá hokejka 2022 určil desítku nejlepších. O vítězi ankety rozhodne závěrečné třetí kolo, v němž budou hlasující vybírat z desítky nejlepších, přičemž body z předchozích kol se nezapočítávají.
Začala aukce bílých dresů bronzových medailistů z MS ve Finsku
Na serveru www.sportovniaukce.cz byla zahájena dražba hraných originálních bílých dresů české hokejové reprezentace z mistrovství světa ve Finsku 2022.
Souhrn dne: Češi předvedli fantastický obrat a slaví bronz, drama ve finále, po prodloužení slaví Finové
Češi prohrávali 1:3, v poslední třetině ale zabrali, vstřelili 6 branek a porazili Spojené státy 8:4. Svěřenci Kariho Jalonena tak ukončili desetileté čekání na medaili a vezou z Mistrovství světa bronzovou medaili. Zápas o zlato přinesl velice napínavý souboj. Kanada nejprve vedla, do vedení se pak dostali Finové, odskočili o dvě branky, v závěru třetí periody ale Kanaďané stihli ještě vyrovnat a zdramatizovali finálový souboj. Nakonec ale slaví domácí Suomi.
Souhrn dne: Češi si proti Američanům zahrají o bronz, ve finále Kanaďané s Finy
Předposlední den světového šampionátu rozhodl o složení dvojic pro finále i zápas o bronz. V souboji mezi Finskem a USA tahali za delší konec hráči domácího výběru, kteří pro sebe urvali třetí finále v řadě po těsné výhře 4:3. Naopak Česku se proti druhému ze zámořských týmů nedařilo. Čeští reprezentanti sice otevřeli gólový účet zápasu, proti javorovým listům ale nakonec museli kousat prohru 1:6.
Souhrn dne: Češi postupují do semifinále, Slováci neudrželi vedení s Finskem, parádní obrat Kanady
V Tampere a v Helsinkách se sehrálo čtvrtfinále. Češi se utkali s Němci, zvládli přejezd do Helsinek a souboj s německým sousedem zvládli bez problému s konečným výsledkem 4:1. V Nokia aréně se odehrál strhující zápas mezi Švédskem a Kanadou. Švédsko vedlo 3:0, Kanaďané ale v závěru třetí třetiny vyrovnali a v prodloužení se radovali právě oni. Švýcaři vyhráli skupinu, ve čtvrtfinále ale neprošli přes Spojené státy. Slovensko vedlo o dvě branky, nakonec ale padlo 2:4 a Finové slavili postup.
Souhrn dne: Konec základních skupin, Švýcaři a Finové postupují z prvních míst
Poslední hrací den základních skupin nabídl hned šest zápasu. V Helsinkách se Švýcaři radovali z prvního místa ve skupině. Slováci z postupové demolice Dánska a Kanaďané z výhry nad Francií. V Tampere si Švédové s potížemi poradili s outsiderem z Lotyšska, Američané zvládli povinnou výhru nad Norskem a Finové před skvělým publikem porazili Česko.
Souhrn dne: Češi vynulovali USA, Kazachstán s Rakouskem si vystříleli záchranu. Dánové překvapili Kanadu
Dva zápasy o udržení, dva zápasy o místo ve čtvrtfinále. Takový program nabídl jedenáctý hrací den mistrovství světa ve Finsku. Přinesl rozuzlení o obou sestupujících, rozhodl o postupu české reprezentace do čtvrtfinále a zamotal skupinu A.
Souhrn dne: Výhry favoritů, Švýcaři na čele skupiny, Lotyši živí šanci na postup
Nedělní program nabídl čtyři utkání. Ve skupině A si Němci i přes značné potíže dokráčeli pro povinné tři body s Kazachstánem. Odpolední duel ve skupině B ovládli Lotyši, kteří se díky třem bodům s Velkou Británií stále drží v boji o čtvrtfinále. Ani ve večerních duelech favoriti neklopýtli. V Helsinkách otočili Švýcaři nepříznivě se vyvíjející duel s Francií. Skandinávské derby v Tampere ovládli Švédové, kteří sedmi góly sestřelili Norsko.
Souhrn dne: Šlágry pro Švýcarsko a Ameriku, Pastrňák dvěma góly stvrdil výhru nad Nory
Bohatou nadílku zápasů přinesl sobotní program. Celkem se odehrálo šest utkání, ve skupině B pak na diváky čekal šlágr mezi Spojenými státy a Švédskem, který nakonec v prodloužení zvládli lépe Američané. V Helsinkách Švýcaři porazili Kanadu a drží si zatím jako jediný tým své skupiny neporazitelnost. Češi slaví výhru nad Nory 4:1, dvě branky si připsal Pastrňák.