Články o národních týmech

Ženská osmnáctka zvládla i druhé utkání na MS! Jednoznačně přehrála Japonky
České hokejistky do osmnácti let slaví druhou výhru na šampionátu v Östersundu. Nováčka elitní skupiny z Japonska přemohly poměrem 5:1 i díky tomu, že se jim na konci každé z třetin podařilo skórovat. Závěrečný duel ve skupině B odehrají svěřenkyně Dušana Andrašovského ve středu se Slovenskem.
Juniorky na úvod MS porazily Švýcarsko. Ve třetí třetině předvedly parádní obrat!
České juniorky na úvod světového šampionátu zdolaly Švýcarky 3:2. O svém vítězství rozhodly ve třetí třetině, ve které dotáhly ztrátu a následně v 59. minutě zásluhou Zikmundy Mazancové rozhodly.
Aukce originálních dresů stříbrných medailistů z mistrovství světa juniorů 2023
Krátce po mistrovství světa juniorů v Kanadě, kde svěřenci trenéra Radima Rulíka vybojovali po 18 letech cenný kov pro Česko, odstartovala aukce originálních hraných bílých dresů českých reprezentantů. Dražit si cenný úlovek stříbrných medailistů můžete až do pondělí 23. ledna do 20 hodin, kdy dražba končí.
Česká dvacítka veze z MS U20 v Kanadě stříbrné medaile
Česká dvacítka veze z mistrovství světa juniorů do 18 letech cenný kov. Svěřenci trenéra Radima Rulíka bojovali ve finále do poslední chvíle o zlato, s Kanadou nakonec padli v prodloužení a do České republiky vezou stříbrné medaile.
Češi ve finále mistrovství světa dvacítek vyzvou domácí Kanadu
Už teď je jasné, že česká dvacítka po 18 letech přiveze z mistrovství světa juniorů medaili. Svěřenci trenéra Rulíka v semifinále udolali Švédsko po prodloužení a v bitvě o zlato je čeká domácí Kanada.
Český tým po demolici Švýcarska postupuje dál! Slováci málem vyřadili Kanadu
Čtvrtfinále nepřineslo žádný překvapivý výsledek. Český tým deklasoval Švýcary, USA přejely Němce a Švédové vyřadili Finy. Blízko k senzaci bylo mezi Slováky a Kanadou, domácí se trápili až do prodloužení, kdy jim postup nakonec vystřelil Connor Bedard.
Čtyři výhry a jasné prvenství. Česká šestnáctka vyhrála turnaj ve Finsku
Česká reprezentace do 16 let na turnaji ve Finsku porazila Švýcary, Němce, Slováky i stejně starý domácí výběr. Svěřenci trenéra Milana Razýma si tak zaslouženě odvezli domů turnajové prvenství.
Česká osmnáctka vyhrála tradiční turnaj v Zuchwilu
Česká reprezentace do 18 let má za sebou vydařený závěr roku 2022. Svěřenci trenéra Jakuba Petra vyhráli na tradičním turnaji ve švýcarském Zuchwilu tři ze čtyř zápasů a slaví zasloužené prvenství.
Česká sedmnáctka vyhrála ve Finsku dva ze tří zápasů
Česká reprezentace do 17 let má za sebou trojzápas na finské půdě. Svěřenci trenéra Václava Eismanna se ve Vierumäki třikrát utkali s domácím výběrem. V prvních dvou duelech zvítězili, až ve třetím padli poměrem 2:5.
První prohra na turnaji, Češi nestačili na Švédy v prodloužení
Český tým zatím procházel MS 2023 bez jediné prohry stejně jako Švédové. Dnešní zápas tak potenciálně mohl rozhodnout o prvenství ve skupině a také o týmu, který se na play-off bude stěhovat do Monctonu. Česko nakonec podlehlo 2:3 v prodloužení, do tabulky získali alespoň bod, který může být v konečném výsledku klíčový. Kanada si opět zastřílela, znovu zářil mladý talent Connor Bedard a Švýcaři poprvé prohráli.