Články o národních týmech

Češi v generálce na Hlinka Gretzky Cup favorita nepřekvapili
Čeští hokejisté do osmnácti let v posledním přípravném utkání před startem Hlinka Gretzky Cupu nestačili na Kanadu. Hlavní favorit nadcházejícího turnaje skóroval v Břeclavi čtyřikrát do poloviny utkání, což z hlavní části určilo i výsledné skóre 5:0.
Sedmnáctka si šla za druhým vítězstvím, v prodloužení ho vystřelil Mikel
Reprezentace do sedmnácti let vstoupila i do druhého utkání se Švýcarskem úvodním gólem Záhejského, ale po většinu duelu se musela potýkat s jednobrankovým mankem. Odhodlání českých mladíků ale nakonec zvítězilo, když se v poslední minutě základní hrací doby dočkali vyrovnání a v prodloužení rozhodl obránce Tomáš Mikel.
Kde všude se bude vysílat Hlinka Gretzky Cup?
Hlinka Gretzky Cup už dávno není jen turnajem pro mladé hráče a skauty. Stává se z něj globální hokejová událost, o čemž svědčí mediální pokrytí turnaje i to, že všechny zápasy budou k dispozici zdarma na video streamech.
Budoucí hokejové hvězdy. Kdo může rozzářit Hlinka Gretzky Cup?
Jestli má někdo Hlinka Gretzky Cup ještě víc v oblibě než fanoušci, pak jsou to jednoznačně skauti. V akci totiž sledují spoustu velkých talentů pro příští draft, případně i ten následující. Kteří mladíci by jim mohli letos nejvíc plnit bločky a pochopitelně také bavit tribuny v Břeclavi a Trenčíně?
Patera při debutu u sedmnáctky slaví. Švýcary zlomil ve finiši Bartovič
Nový hlavní trenér reprezentace do 17 let Pavel Patera prožil vítěznou premiéru na lavičce národního týmu. Jeho svěřenci orámovali první ze tří duelů proti domácím Švýcarům brankami v úvodu a na konci zápasu, což jim stačilo k hubenému vítězství 2:1. Vítězný gól vstřelil v 56. minutě Adrien Bartovič.
Něco se povedlo, něco drhne, říká Čermák. Hlinka Gretzky Cup bude těžká zkouška
Osmnáctka už se v Břeclavi připravuje na Hlinka Gretzky Cup, před startem turnaje ji ale ještě čeká dost práce, včetně těžké zkoušky v podobě generálky s Kanadou. Tři utkání ve Švýcarsku ovšem taky hodně ukázala a podle hlavního trenéra Davida Čermáka šlo vidět postupné zlepšení, ve které doufá i v průběhu turnaje.
Pardubice se těší na Američany. Chystají výlet i zápas s juniorkou
Vedle Hlinka Gretzky Cupu se v blízké době uskuteční na české půdě také turnaj pěti zemí kategorie U17, který bude hostit Chomutov. Jeho nejsledovanějším zahraničním účastníkem budou Spojené státy. Výběr USA před turnajem rozbije svůj tréninkový kemp v Pardubicích.
Trenér David Čermák zveřejnil nominaci na Hlinka Gretzky Cup 2023
Hlavní trenér české hokejové reprezentace do 18 let David Čermák se svými asistenty Richardem Žemličkou a Jaroslavem Nedvědem zveřejnili nominaci na Hlinka Gretzky Cup, který je na programu od 31. července do 5. srpna 2023 v Břeclavi a Trenčíně.
Vítězná tečka U18 pod Alpami. Hrajeme ale dětský hokej, štve Žemličku
Po jedné výhře a jedné porážce bojovali čeští reprezentanti do osmnácti let o pomyslný triumf v trojzápase na švýcarské půdě. A vybojovali ho na svou stranu. V posledním utkání v Davosu se po rozpačitém startu zvedli, postupně napravili i špatnou produktivitu a zaslouženě zvítězili 3:0. Čisté konto udržel brankář Jakub Milota.