Články o národních týmech

U18: Češi jdou do finále Hlinka Gretzky Cupu! Finsko smetli 8:2
Český národní tým do 18 let si před 3877 skvělými fanoušky v Břeclavi poradil s Finy poměrem 8:2, což znamená postup do finále a také jistotu první medaile od roku 2017! Zápas se zlomil ve druhé třetině, kterou národní tým vyhrál 4:0. Boj o zlato proti Kanadě se v Břeclavi odehraje v sobotu od 17:00.
U17: Češi otevřeli domácí turnaj vítězstvím. Švýcary porazili 4:3
Turnaj pěti zemí v Chomutově začalo Česko proti Švýcarům. Ve třech přípravných zápasech před turnajem je porazilo, na domácím kluzišti se však na výhru pořádně nadřelo. Tým helvétského kříže těžil z výborné efektivity, na aktivní Čechy to ale nestačilo. O vítězství rozhodl ve druhé třetině František Netušil.
Mladé Češky vzdorovaly áčku Frölundy až do prodloužení
České hokejistky do 19 let odehrály v rámci projektu Future Olympians první ze dvou utkání ve švédském Göteborgu. Místnímu A-týmu Frölundy podlehly 2:3 v prodloužení.
Velké díky fanouškům! Hlinka Gretzky Cup má nejvyšší návštěvnost za poslední roky
Letošní Hlinka Gretzky Cup táhne fanoušky, na zápasy Česka a Slovenska chodí nejvyšší návštěvy za posledních několik ročníků. V souvislosti s vysokou návštěvou organizátoři žádají fanoušky, aby na utkání dorazili s dostatečným předstihem, pokladny a vstupy se v pátek otevírají už ve 14 hodin. První dva zápasy Česka přilákaly přes 2 000 fanoušků, při rozhodujícím zápase skupiny se Švédskem dokonce tým sledovalo téměř 3 200 diváků. Divácký rekord zatím drží zápas Slovensko – Kanada se 4 149 diváky. Všechny zápasy domácích reprezentací navíc doprovází skvělá atmosféra. Děkujeme!
Sledujte živě páteční zápasy Hlinka Gretzky Cupu
Turnaj kategorie U18 Hlinka Gretzky Cup v Břeclavi a Trenčíně dospěl do své závěrečné fáze. Páteční den na české půdě patří nejprve zápasu o páté místo mezi Švédskem a Švýcarskem, večer pak semifinálové bitvě domácího týmu s Finskem.
U18: Prohra mrzí, ale hlavní je postup, hlásí kapitán Hlinský
Byly to nakonec velké nervy. Osmnáctka k jistotě postupu do semifinále Hlinka Gretzky Cupu potřebovala neprohrát o pět a více gólů, což ale nebylo po čtyřiceti minutách a skóre 0:4 vůbec jisté… Češi nakonec ve třetí třetině zvrátili černý scénář a postup si pojistili dvěma góly. Kapitán českého týmu Adam Martin Hlinský věří, že když jeho tým sehraje s Finskem podobné utkání jako proti USA, zvládne se prokousat do finále.
Sledujte živě zápasy 3. dne Hlinka Gretzky Cupu
Prostřednictvím YouTube kanálu Českého hokeje můžete v přímých přenosech sledovat všechny zápasy břeclavské části Hlinka Gretzky Cupu. Třetí den vrcholí základní skupiny, hrají se zápasy Německo – USA a Česko – Švédsko.
Turnaj pěti zemí U17 v Chomutově začíná. Sledujte zápasy na streamu
Reprezentační sedmnáctky se sjedou od pátku 4. srpna do severočeského Chomutova na již tradiční Turnaj pěti zemí. Hned v prvním utkání hraném v pátek narazí Česko na Švýcary, Slováci se zase na úvod střetnou se silným výběrem USA. Všechna utkání bude možné sledovat na streamu.
Sledujte živě zápasy 2. dne Hlinka Gretzky Cupu
Prostřednictvím YouTube kanálu Českého hokeje můžete v přímých přenosech sledovat všechny zápasy břeclavské části Hlinka Gretzky Cupu. Druhý den se hrají duely USA – Švédsko a Česko – Německo.
Hlinka Gretzky Cup pokračuje. Kanada chce první body. Zajistí si Česko postup?
Hlinka Gretzky Cup je v plném proudu. Akce pokračuje druhým dnem a znovu nás čekají dva zápasy v každé skupině. V prvním bloku vyzvou USA Švédsko, Finy prověří Švýcarsko. Večer mohou Češi zkompletovat postup proti Německu, v Trenčíně se Slovensko postaví silné Kanadě. Každý bod je klíčový, a tak se nemusíme bát o atraktivnost soubojů.