Články o národních týmech

Nejen Benákův rekord. Které statistiky zaujaly na Hlinka Gretzky Cupu?
Skvělá první formace v čele s Adamem Benákem, velká střelecká aktivita, výborná disciplína i parádní vhazování. To všechno se řadí k důvodům, proč česká osmnáctka získala na letošním Hlinka Gretzky Cupu stříbro. Podívejte se na výběr zásadních statistik, které z českého i celkového pohledu doprovodily 32. ročník prestižního turnaje.
České hokejistky do 19 let smetly juniorku Frölundy tenisově 6:0
Naposledy se české hokejistky ročníku 2005 a mladší sešly v jedné partě, pod hlavičkou projektu Future Olympians absolvovaly dva přípravné zápasy ve švédském Göteborgu. Poté, co trápily ženský A-tým Frölundy, si vysoko poradily s domácí juniorkou.
Stříbro po šesti letech a plné tribuny. Jaký byl Hlinka Gretzky Cup z pohledu čísel v návštěvnosti?
Stříbro, nový rekord v počtu bodů českého hráče v turnaji a fantastická divácká kulisa. Letošní ročník Hlinka Gretzky Cupu se prostě povedl po všech směrech. Zvlášť vysoká návštěvnost je něco, na co mohou být fanoušci patřičně hrdí. A ocenili to i samotní aktéři letního turnaje.
U17: Fantastický obrat! Češi přestříleli Američany 7:4 a zajistili si vítězství v turnaji
Česká reprezentace do sedmnácti let potřetí v řadě nevstoupila na Turnaji pěti zemí do utkání ideálně a už ve 4. minutě prohrávala o dvě branky. Jenže svěřenci Pavla Patery opět dokázali velkou mentální sílu a ještě během první periody dokázali srovnat. Pak to byli právě Češi, kteří utkání ovládli. Po vítězství 7:4 si v Chomutově zajistili prvenství na turnaji. Hattrickem se na cenné výhře podílel útočník Matěj Pekař.
Kabinu chceme nakazit pracovitostí. Nad nabídkou jsem neváhal, říká o nové roli Patera
Pavel Patera prožívá první zápasy v roli hlavního trenéra reprezentace do sedmnácti let. Zatím může být spokojený, jeho mužstvo šlape a výsledkově zapisuje úspěšné období. Po přípravě se tým přesunul do Chomutova, kde již poměřil síly se Švýcary a Němci. A zatím nepoznal pocit prohry!
Můžeme hrát s kýmkoliv, těší trenéra Čermáka po stříbru na Hlinka Gretzky Cupu
Česká reprezentace do 18 let vybojovala na Hlinka Gretzky Cupu velký úspěch. Po šesti letech bez medaile opět brala stříbro, dlouho se však prala o zlato, které pro sebe definitivně vybojovala Kanada až ve 20. minutě prodloužení. „Myslím si, že měli víc šancí, než my. My jsme měli dvě minuty přesilovku 4 na 3, tam jsme měli rozhodnout, ale nesehráli jsme to dobře,“ shrnul průběh prodloužení trenér David Čermák.
U17: Češi v Chomutově zapsali druhé vítězství! Německo porazili 5:3
Dva zápasy, šest bodů! Taková je bilance výběru Pavla Patery na Turnaji pěti zemí v Chomutově. Čeští mladíci dokázali stejně jako v utkání se Švýcarskem svého soupeře dvakrát gólově dotáhnout a po obrovské střelecké převaze dokráčet k vítězství. K výhře 5:3 opět dvěma góly přispěl útočník pražské Sparty František Netušil a čtyřmi body výrazně pomohl také Matěj Pekař.
U18: Drama ve finále Hlinka Gretzky Cupu! Češi skončili těsně pod vrcholem
Velikého dramatu byli svědky diváci na břeclavském zimním stadionu. Bitva o zlato na Hlinka Gretzky Cupu mezi Českem a Kanadou nakonec došla až do dvacetiminutového prodloužení, sedm sekund před jeho koncem vystřelil Kanadě už 24. titul útočník Malcom Spence. Výborní Češi berou cenný kov po šesti letech – opět stříbro. Těsnou porážku 2:3 po prodloužení vidělo v Břeclavi 4711 diváků!
Hlinka Gretzky Cup se prestiží začíná vyrovnávat Kanadě, těší Liběnu Hlinkovou
Ivan Hlinka a Wayne Gretzky. Dvě hokejové legendy, jejichž jména nese Hlinka Gretzky Cup. Na závěrečné boje o medaile přijela osobně i vdova po prvním jmenovaném – Liběna Hlinková. V rozhovoru se zaradovala nad tím, jaké prestiži se u nás turnaj v Česku dostává, a zavzpomínala také na okamžiky s manželem – legendárním českým trenérem i hráčem.
Lisler po nadílce Finům: Prohra se Švédy pomohla. Létali jsme ve hvězdách
Po nevydařeném duelu se Švédy čekal v semifinále na reprezentaci do osmnácti let další severský soupeř. Finové ale nepředvedli výkon, který se od nich očekával, a Češi soka přestříleli 8:2. Útočník Oskar Lisler, který zaznamenal v utkání dva body (1+1), viděl důvody úspěchu paradoxně i v přechozí porážce s týmem Tre Kronor.