Články o národních týmech

U16: Dovednosti se u našich hráčů zlepšují, říká Razým po akci v Salcburku
Česká reprezentace do šestnácti let má za sebou první akci nové sezony. Hlavní trenér Milan Razým může být spokojený s tváří, kterou jeho výběr v rakouském Salcburku zanechal – nejen díky sedmi výhrám z osmi zápasů, ale také díky konkrétním poznatkům o hráčích ročníku 2008.
U20: Týden komplikací? Reprezentaci se i tak ve Švédsku zadařilo
Týden plný komplikací? Možná. Nicméně i tak se české reprezentaci do dvaceti let, která se na rozdíl od červencového srazu skládala spíše ze v zámoří působících hráčů, velmi dařilo. V konečné tabulce skončili lépe jen stoprocentní Finové.
U16: Dvěma českým výběrům se proti Salcburku zadařilo
Duely na mezinárodní scéně si vyzkoušel i reprezentační výběr do šestnácti let, který zavítal na turnaj do Rakouska. Češi byli rozděleni na bílý a červený tým, domácí Red Bull Salzburg zase podle ročníku narození na týmy 2007 a 2008.
Úspěšný týden! České výběry zazářily na mezinárodním poli
Konec srpna byl nadupaný mezinárodními zápasy. Ženská reprezentace vyrazila na turnaj EHT do Finska, kde s jedinou prohrou skončila na prvním místě. Dvacítka zase odcestovala do švédského Nyköpingu. I přes řadu komplikací se ztracenými dresy a dírou v hrací ploše obsadila celkově druhé místo za stoprocentními Finy. Výběr do šestnácti let byl na turnaji v Rakousku rozdělen na červené a bílé, proti domácímu Salzburgu padl v osmi utkáních pouze jednou.
U20: Parádní výkon! Češi porazili Švédsko 4:2 a v Nyköpingu končí druzí
Pětiminutové oslabení, díra v ledu a přesun na vedlejší ledovou plochu? Nic z toho nezabránilo nejstaršímu juniorskému výběru v cestě za vítězstvím. Klíčovým momentem bylo ubráněné pětiminutové oslabení ve druhé třetině a následný gól Eduarda Šalého na 3:2. Stejný hráč pak korunoval nejen výhru 4:2, ale také druhé místo na Turnaji pěti zemí. Nejlepším obráncem turnaje byl vyhlášen Tomáš Cibulka.
U16: Bílý tým až na závěr neuspěl, červení slavili i počtvrté
Šestnáctka má za sebou svou první reprezentační akci, do které vstoupila se dvěma týmy. Červení si udrželi stoprocentní bilanci, když po sobotní přestřelce opět obdrželi jen jedinou branku. Bílí tentokrát zaváhali a připsali si jedinou porážku na turnaji.
U16: Oba týmy jsou nadále stoprocentní. Padly i tři góly za 24 sekund
Turnaj čtyř týmů v rakouském Salcburku se přehoupl do své druhé poloviny, ale česká šestnáctka pokračuje ve své krasojízdě. Červení nejprve v napínavé bitvě zdolali o rok starší tým Salcburku, bílý český celek si díky velmi povedené druhé třetině poradil s mladším týmem Red Bullu jasně 11:1.
U20: Výborná třetí třetina zajistila Čechům výhru 3:2 nad Slovenskem
Po těsné prohře s Finskem čekalo na českou dvacítku Slovensko. Po výborném startu přišla ne příliš povedená druhá třetina, ve které hrál český výběr třikrát v oslabení. Svěřenci Patrika Augusty nakonec vydolovali výhru ve třetí třetině a nic na tom nezměnil ani závěrečný gól slovenského týmu. Česko tak zdolalo Slovensko 3:2, vítězný gól si připsal obránce Jakub Dvořák.
Matyáš Šapovaliv patří k tahounům české reprezentace do dvaceti let. Potvrzuje to i na právě probíhajícím Turnaji pěti zemí, který je ve své polovině. Ještě před ním ale mladý útočník promluvil třeba o další sezoně.
U20: Češi na výkon proti Švýcarům nenavázali, s Finy padli 1:2
Turnaj pěti zemí pokračoval se svém programu a česká dvacítka se utkala s Finy. Svěřenci Patrika Augusty, tentokrát již ve svých dresech, drželi se svým soupeřem krok až do samotného závěru. Po brance Šapovaliva však Češi usnuli na vavřínech a během pár minut o vedení přišli. K vyrovnání nepomohla ani závěrečná hra v šesti, a tak český tým prohrál s Finskem 1:2.