Články o národních týmech

Švédové slaví zlatý úspěch, domácí Kanada bere bronz
Mistrovství světa hráčů do dvaceti let je definitivně za námi. Včerejší den rozluštil poslední dílek tajenky. Ve finále Švédové udolali Finy po prodloužení, o několik hodin dříve si Kanada smlsla na Finsku. Čeští hokejisté tento den již nehráli, na turnaji tedy skončili na pěkném pátém místě.
Prestižní turnaj reprezentačních sedmnáctek ovládli Rusové
Již několik led pořádá Hockey Canada na přelomu let v termínu juniorských světových šampionátů prestižní turnaj World Hockey Challenge. Na jednom místě se schází nejlepší hráči věkové kategorie do sedmnácti let. Ve Windsoru se stejně jako v minulém roce představila také česká reprezentace a obsadila osmou příčku z deseti účastníků. Vítězství v turnaji patří týmu Ruska, který ve finálovém klání předčil Spojené státy.
Češky nestačily na Němky, v Přerově si zahrají o páté místo
České reprezentantky do osmnácti let ve čtvrtfinálovém utkání mistrovství světa podlehli Němkám, a sen o medailích tak pro ně skončil. Češky se trápily především v zakončení a proměnily pouze jedinou brankovou příležitost, naopak Německo se prosadilo dvakrát, což stačilo na těsné vítězství. V boji o pátou příčku čeká svěřenkyně trenéra Tomáše Výtiska Finsko.
Výběr hráček do patnácti let se představí ve Zlíně
Nejmladší reprezentační výběr žen se představí v sobotu 7. a v neděli 8. ledna 2012 ve Zlíně. Česká patnáctka svede na Zimním stadionu Luďka Čajky dva souboje se stejně starými Slovenkami.
Ženská osmnáctka utrpěla debakl od USA, nyní se chystá na čtvrtfinále
Češky utržily v posledním zápase skupiny A mistrovství světa žen do osmnácti let debakl 1:13 od favorizovaných Američanek. Už před zápasem ale měly jistý postup do čtvrtfinále. Odpoledne totiž Švédsko přehrálo výběr Ruska 6:2. Zítra od 19:00 český výběr čeká čtvrtfinále Německem.
Češi smutní, vyrovnaný duel rozhodlo prodloužení
Čeští hokejisté mají za sebou čtvrtfinálový souboj s Ruskem a bohužel neskončil úspěchem. K vidění bylo velmi vyrovnané utkání, které nakonec rozhodl sporný gól až v 62. minutě. Naši se tak musí smířit s bojem o páté místo se Slováky, kteří ve druhém čtvrtfinále nestačili na Finy. V semifinále se tak utká Kanada s Ruskem a Švédsko s Finskem.
Češky porazily Rusko a na MS žen do 18 let jsou krok od čtvrtfinále
České reprezentantky do osmnácti let na domácím mistrovství světa učinily důležitý krok za postupem do čtvrtfinále, když na Nový rok zdolaly reprezentaci Ruska 2:0. O branky domácího týmu se postaraly Tereza Vanišová a Klára Chmelová.
Češi podlehli Finsku, Slováci porazili Švýcary a postoupili do čtvrtfinále
Poslední den roku 2011 přinesl závěrečné bitvy základních skupin Mistrovství světa hráčů do 20 let. Češi, s jistotou postupu, podlehli Finsku, Kanada zase porazila Spojené Státy. Vydařená třetí třetina Slovákům přinesla postup, Švédsko porazilo Rusy po prodloužení.
Češi a Finové slaví postup do čtvrfinále, Švédsko zničilo Slováky
Základní skupiny Mistrovství světa hráčů do 20 let se nám pomalu chýlí ke konci a právě čeští hokejisté na tento hrací den jen tak nezapomenou. Po skvělém výkonu dokázali udolat Spojené státy Americké poměrem 5:2 a zajistili si tím místo mezi nejlepšími šesti. Podobně se vedlo i Finům, kteří však měli o stupeň lehčího soupeře.
V Zuchwilu uspěla osmnáctka pouze jednou
Celkem čtyři utkání sehrála česká reprezentace hráčů do osmnácti let na turnaji ve švýcarském Zuchwilu. V termínu od 26. do 30. prosince se střetla s týmy Slovenska, Švýcarska, Finska a Německa. Po prohrách se Slovenskem (v prodloužení), Švýcarskem a Finskem si svěřenci trenéra Jiřího Vebera přispěli první tříbodový úspěch až v utkání proti Německu.