Články o národních týmech

Trenér Alois Hadamczik nominoval hráče pro sraz reprezentace
Trenér Alois Hadamczik nominoval hráče pro reprezentační sraz, který se uskuteční v příštím týdnu v Praze. V nominaci jsou všichni hráči, kteří se zúčastnili přípravného kempu v Kravařích – dva brankáři, osm obránců a čtrnáct útočníků.
Semifinále ovládla Korea, český tým si zahraje o bronz
V semifinále mistrovství světa ve sledge hokeji Korejci potvrdili vzestup svého národního týmu mezi světovou elitu a porazili Čechy 2:0. Po většinu utkání byl asijský celek dravější a hrozil zejména z rychlých brejků. Za českou stranu měl ke gólu nejblíže Michal Geier, jeho trestné střílení ze závěru třetí třetiny však skončilo na tyči. Česká republika si zahraje o bronz, na apríla ji čeká Kanada.
Po dnu volna čekají český tým Kazašky, zlato je stále ve hře
Ve hře o medaile na MS žen divize I v lotyšském Ventspilsu přituhuje. Před dvěma závěrečnými souboji jsou české reprezentantky na druhé pozici se stejným počtem bodů jako vedoucí Japonky. V pátek je čeká tým z Kazachstánu, který má sice na kontě jen dva body, ale umí potrápit i favority.
Reprezentace U17 se představí ve švýcarském Lenzerheide
Reprezentační tým hráčů do sedmnácti let čeká předposlední akce této sezóny. Svěřenci trenérů Luďka Bukače a Davida Bruka se ve třech zápasech střetnou se Švýcary. Hraje se od 29. do 31. března 2012 v Lenzrheide.
České hokejistky deklasovaly Lotyšsko a jsou ve hře o medaile
Třetí vystoupení na ženském mistrovství světa divize I skupiny A se svěřenkyním Karla Manharta povedl na výbornou. České ženy totiž nastřílely dosud neporaženým domácím Lotyškám pět branek, a protože ani jednou neinkasovaly, zvítězily vcelku jednoznačně 5:0. V tabulce tak má český tým na druhém místě šest bodů, stejně jako první Japonky.
Češi zdolali Estonce po nájezdech a vyhráli základní skupinu
Čeští sledge hokejisté porazili na mistrovství světa Estonce 2:1 po samostatných nájezdech a do semifinále budou nasazeni jako vítěz skupiny A. Proti nováčkovi šampionátu otevřel skóre v 5. minutě Zdeněk Hábl, ale Ivar Liiv do přestávky vyrovnal. Bod navíc zajistila znovu stoprocentní úspěšnost v nájezdech, rozhodující proměnil ve druhé sérii Zdeněk Krupička. Semifinále je v Hamaru na programu ve čtvrtek 29. března od 14:30, soupeřem bude Korea, která v rozhodujícím souboji druhé základní skupiny porazila Itálii 4:0.
Ženy za sebou mají na mistrovství světa volný den
Čerstvé síly nabíraly o volném dni české ženy na mistrovství světa divize I, skupiny A v lotyšském Ventspilsu. Svěřenkyně trenéra Karla Manharta se po pondělním vítězství nad Norkami uklidnily, v úterý pak zamířily na procházku městem a v podvečer si zatrénovaly v místní hale.
Prohra zapomenuta, Češky udolaly silné Norsko díky teči Křížové
Druhý zápas na šampionátu se českým hráčkám vydařil výrazně lépe než duel s Japonskem. Proti Norkám si pohlídaly začátek a vyrovnaný souboj rozhodly sedm minut před koncem, kdy vstřelila vítěznou branku na 2:1 Křížová. Před dnem volna si tak Češky spravily chuť po smolné prohře. Silovější hokej Seveřanek jim vyhovoval více, než styl Japonek.
Fantazie, sledge hokejisté porazili USA a zajistili si semifinále!
Čeští sledge hokejisté přepsali v Hamaru historii a posunuli se o další krok dále v žebříčku úspěchů. Ve druhém utkání skupiny A porazili Američany 2:1 po samostatných nájezdech a slaví jistotu postupu do medailové fáze turnaje.
Češky vstoupily do šampionátu těsnou prohrou s Japonkami
První zápas českého týmu na světovém šampionátu divize I skupiny A byl pro Češky pořádně smolný. I když byly v zápase dvě třetiny lepším týmem, špatný vstup do utkání je stál bodový zisk. Tříbrankovou ztrátu sice stáhly na rozdíl jediného gólu, ten už ale nepřidaly a v lotyšském Ventspilsu prohrály 3:4.