Články o národních týmech

Trenérské hodnocení tří utkání devatenáctky ve Finsku
Reprezentační devatenáctka sehrála na začátku listopadu tři utkání ve Finsku. Ve všech třech případech zvítězili Finové, v druhém zápase rozhodlo až prodloužení. Předkládáme hodnocení této akce očima trenérů.
Devatenáctka se třikrát představila ve Finsku
Reprezentační devatenáctk amá za sebou trojutkání s juniorskou reprezentací Finska. Svěřenci trenéra Jakuba Petra se na severu Evropy představili ve dnech 9. až 11. listopadu 2012. Ve všech třech utkáních se z výhry radoval domácí tým, v prostředním duelu až po prodloužení.
Trenérské hodnocení zápasů šestnáctky se Švýcarskem
Reprezentační šestnáctka se ve dnech 8. až 10. listopadu představila v domácím prostředí v utkáních proti stejně starým hráčům Švýcarska. Před zápasy proběhla třídenní příprava ve Strakonicích, které se zúčastnilo 24 hráčů (3 brankaři, 8 obránců a 13 útočníků). Tým si v trojutkání připsal jednu výhru a dvě porážky.
Reprezentace U16 zvítězila nad Švýcarskem jen jednou
Reprezentační tým hráčů do šestnácti let sehrál od 8. do 10. listopadu 2012 tři zápasy se stejně starými Švýcary. Střetli se s nimi postupně v Příbrami, Písku a Strakonicích. V prvním duelu se z vítězství radoval domácí tým, další dvě klání patřila hostům.
Trenérské hodnocení dvojutkání ženské patnáctky s Německem
Znovu po měsíci jsme se sešli v Roudnici nad Labem a opět jsme se utkali se stejným soupeřem - Německem. Vzhledem k tomu, že jsme obměnili část kádru, čekala nás zajímavá konfrontace. Sám jsem byl zvědav, jak si nové hráčky povedou, a zároveň jsme měli srovnání, jak na tom tyto hráčky budou v porovnání s předcházejícími. Nově nominované nás rozhodně nezklamaly a byli jsme příjemně překvapeni jejich výkonností.
Nejmladší reprezentantky si dvakrát poradily se soupeřkami z Německa
Český výběr hokejistek do patnácti let sehrál dvě utkání proti Němkám. Mladé Češky si vedly velmi dobře a v obou duelech zvítězily. V Roudnici nad Labem si připsaly výhry 3:2 a 4:0.
Sedmnáctka našla recept na Finy, dvakrát je porazila
Reprezentace U17 si dvakrát ze tří pokusů poradila s výběrem Finska. Čeští mladíci zvítězili v Roudnici nad Labem 3:2, prohráli ve Slaném 3:5 a v Litoměřicích rozhodlo až prodloužení o české výhře 6:5.
Dvacítka se vrací z turnaje čtyř v Sunsvallu bez úspěchu
Reprezentační tým hráčů do dvaceti let sehrál ve dnech 8. až 10. listopadu 2012 tři utkání ve švédském Sundsvallu. V rámci turnaje čtyř zemí se utkal s Finskem, Ruskem a Švédskem. Svěřenci trenéra Miroslava Přerosta ve všech třech duelech velmi těsně prohráli.
World Junior A Challenge 2012 očima Luďka Bukače
Ve dnech 5. až 11. listopadu 2012 jsme s reprezentační osmnáctkou absovovali turnaj World Junior A Challenge. Co se výsledků týče, patří turnaj v kanadském Yarmouthu k nejhorším, jaké jsme s ročníkem 1995 odehráli. Bilance dvou vstřelených branek je více než špatná. Krátce zhodnotím úroveň turnaje, nominaci, naše nedostatky, přednosti soupeřů.
Souhrn turnaje World Junior A Challenge 2012
Tradičně na začátku listopadu se v Kanadě konná prestižní turnaj World Junior A Challenge, kterého se letos účastnila také Česká republika reprezentovaná výběrem hráčů do osmnácti let. Tento tým s jednoznačně nejnižším věkovým průměrem skončil na poslední šesté příčce. Z celkového vítězství se radovali hráči Spojených států, kteří ve finálovém utkání přehráli výběr Kanada-západ.