Články o národních týmech

A-tým: Český tým čeká první zápas v Tampere. Dojde ke změnám v sestavě, říká Kalous
Ze Švédska český tým odlétal s dobrou náladou. Výhrou 5:2 nad domácím týmem ideálně odstartoval tuto sezonu. Navázat na tento výsledek budou chtít Češi v sobotu i neděli. Dnes se střetnou v Tampere s Finy, o den později se Švýcary.
Souhrn dne: Smůla českých výběrů, U18 a U16 padly až v nájezdech
Páteční program nabídl hned tři zápasy mládežnických reprezentací. Juniorské reprezentace do šestnácti a osmnácti let prohrály se Švýcarskem shodně 2:3 po nájezdech. Juniorky pak v samotném závěru ztratily vyrovnané utkání s Německem.
Ženy: Další výhra! Češky tentokrát převálcovaly Dánsko
Po dni odpočinku nastoupil český výběr proti Dánsku. I v tomto utkání si hráčky Česka vypracovaly brzké vedení a kontrolovaly zbytek zápasu. Celkově Dánkám nasázely pět branek. Blýskla se brankářka Viktorie Švejdová, která si i díky chycenému nájezdu připisuje čisté konto.
Spokojeností zářili čeští hokejisté po výhře nad Švédskem 5:2. Co na zápas říkal Jakub Flek, muž zápasu, a Radan Lenc, jenž zapsal gól i asistenci.
U17: Češi vynulovali Finy a po výhře 2:0 jsou v semifinále
Česká reprezentace do sedmnácti let odehrála v noci čtvrtfinálový souboj s finským výběrem. Ohromně vyrovnaný duel přinesl jen dvě branky. A obě do finské klece! Češi se tak mohou těšit na semifinále kanadského turnaje.
Souhrn dne: České juniorky přetlačily Japonky, U20 prohrála s Finskem
Dvě utkání mládežnických reprezentací nabídl čtvrteční program. České juniorky do osmnácti let nejprve přetlačily Japonky 2:1 po prodloužení, tým do dvaceti let v podvečer padl v Chomutově s Finskem 2:5.
A-tým: Snová první třetina položila základ k výhře 5:2
Česká reprezentace vkročila do sezony veleúspěšně. Hlavně díky první třetině, kterou soubor trenéra Radima Rulíka vyhrál 4:0, si odnáší triumf ze švédského ledu. Zabodovali nováčci - v bráně i v útoku.
A-tým: Dopoledne trénink, večer zápas. Chytá Málek, prozradil Plekanec
Reprezentaci čeká ve čtvrtek první zápas pod vedením nového trenéra Radima Rulíka. Tým ve středu odletěl z pražského letiště do švédského Växjö, kde ve čtvrtek dopoledne proběhl první trénink. Večer čeká národní tým souboj s domácími.
Souhrn dne: Souboje v nájezdech, dvacítka padla těsně před koncem
Ve druhém přípravném utkání se Slovenskem si šestnáctka poradila až v nájezdech, U18 ve stejné činnosti ve Finsku padla a bere bod. Duel dvacítky se Švýcarskem rozhodl soupeř těsně před koncem v přesilovce.
Ženy: Vítězný start! Na úvod turnaje lvice porazily Finsko
Češky začaly další zastávku Euro Hockey Tour utkáním proti Finkám. Souboje s nimi končí přestřelkami a výjimkou nebyl ani zápas v Landshutu. Naše hokejistky rozhodly v první třetině, kterou vyhráli 3:0. Tým Suomi sice dokázal snížit na rozdíl jediného gólu, Češky však pojistily tři body do prázdné branky.