Články o národních týmech

MS do 18 let: Rusko na úvod zdolalo USA, český tým začíná v pátek
Soči - Úvodní hrací den šampionátu přinesl hned čtyři zápasy. V Šajba Aréně ovládly své zápasy výběry Švédska a Kanady. Největším tahákem byl ovšem vítězný souboj domácí sborné proti USA. V pátek vstoupí do turnaje i český národní tým zápasem proti Lotyšsku.
MS ve sledge hokeji 2013: Kanada - Česko 5:0
Národní tým sledge hokejistů nestačil v semifinále světového šampionátu na dosud neporažený tým Kanady a podlehl mu 0:5 po třetinách 0:0, 0:4 a 0:1. Kanadský tým si vÍtězství plně zasloužil. Češi se sice nedali a zejména v první třetině ukázali svoji kvalitu, jenže Geier neproměnil samostatný únik, když pár vteřin před koncem první třetiny netrefil branku. Češi se tak utkají o 3. místo s týmem Ruska.
Šestnáctka zvítězila na Slovensku v jednom ze dvou utkání
Ihned po skončení turnaje čtyř zemí v Přerově se trenéři reprezentační šestnáctky s úplně obměněným týmem přesunuli do Bratislavy, kde ve dnech 16. a 17. dubna 2013 český výběr sehrál dvě utkání proti domácímu družstvu. V prvním klání byli po nájezdech úspěšnější mladí Češi, v druhém druelu se radovali Slováci.
Turnaj reprezentací U16 v Přerově vyhráli mladí Rusové
Město Přerov hostilo v termínu od 12. do 14. dubna 2013 turnaj čtyř reprezentačních výběrů hráčů do šestnácti let. Z konečného prvenství v turnaji se radovali mladí Rusové, kteří nasbírali o bod více než tým České republiky.
Reprezentaci U17 se domácí rozlučka se sezónou nevydařila
Reprezentační sedmnáctka absolvovala poslední akci v sezóně 2012/13 v Kravařích. Nejprve sehrála dvě přípravná utkání se Švédskem, poté tři duely v rámci turnaje čtyř zemí. Mladí Češi ve všech zápasech prohráli. Z vítězství v turnaji se radovali Finové.
MS ve sledge hokeji 2013: USA - Česko 3:0
Národní tým ve svém posledním vystoupení ve skupině nestačil na suveréní Američany a podlehl jim 0:3. V utkání byl výběr USA po celou dobu leším týmem a zaslouženě vyhrál. Češu měli jednu obrovskou šanci, kterou ale Geier neproměnil.
Šestnáctku čekají na Slovensku poslední dvě utkání sezóny
Reprezentační výběr hráčů do šestnácti se ve dnech 16. a 17. dubna 2013 střetně s týmem Slovenské republiky. Pro svěřence trenérů Pavla Arnošta a Petra Studničky půjde o poslední akci v sezóně 2012/13. Obě utkání se hrají na stadionu v Ružinově.
Čeští junioři sehráli čtyři vyrovnané duely, porazili Finy a Slováky
Česká juniorská reprezentace (hráči ročníku narození 1994) absolvovala na závěr sezóny 2012/13 přípravné utkání s Finskem v Břeclavi a turnaj čtyř zemí v Trnavě. Svěřenci trenéra Miroslava Přerosta sehráli čtyři vyrovnané duely, připsali si dvě výhry.
Také v Německu byla česká reprezentace stoprocentní
Série Euro Hockey Challenge 2013 pokračovala ve dnech 12. a 13. dubna pro český tým dvojicí utkání v Německu. Češi si v obou duelech připsali vítězství, nejprve zvítězili 3:1 v Regensburgu, poté stejným poměrem v Selbu. Česká republika tak má na svém kontě plný počet dvanácti bodů a čekají ji ješta dva souboje se Slovenskem.
MS ve sledge hokeji 2013: Česko - Švédsko 1:0
Český národní tým nezaváhal ani ve svém druhém vystoupení na MS ve sledge hokeji 2013 a porazil Švédsko 1:0 brankou Jiřího Bergera. Češi nastoupili do utkání vlažně. Švédové je v první třetině přehrávali skvělou taktikou a Vápenka měl plné ruce práce. Když už se naši dostali do útočného pásma, skončila akce špatnou přihrávkou.