Články o národních týmech

U20: Dobrá výhra, říká střelec Rymon. Chyb bylo dost, varuje ale trenér
Český výběr do dvaceti let za sebou má první přípravné utkání. Proti Lotyšsku vyhráli junioři 4:3, když všechny své branky vstřelili ve druhé třetině. Svůj pohled nabídl útočník Dominik Rymon a trenér Patrik Augusta.
U20: První výhra před MS. Těsnou bitvu s Lotyši Češi zvládli poměrem 4:3
Česká hokejová reprezentace do dvaceti let už vyhlíží blížící se světový šampionát. Ještě před ním ale čeká juniorskou reprezentaci dvojice přípravných utkání. V tom prvním vyzvala Lotyše, které díky čtyřgólové druhé třetině porazila 4:3.
Ženy: Lvice na konec turnaje porazily domácí výběr, prodloužení rozsekla Mlýnková
Svěřenky Carly MacLeodové se v závěrečném zápase turnaje utkaly s domácím výběrem. Díky vyrovnávací české trefě z třetí třetiny dospěl duel do prodloužení. V něm rozsekla nerozhodný stav šikovným nájezdem Natálie Mlýnková. Hráčkou zápasu byla vyhlášena Klára Peslarová, jež si v utkání připsala několik důležitých zákroků.
A-tým: Český tým nestačil na Švédy, na závěr turnaje padl 3:5
Česká reprezentace se v posledním utkání Švýcarských hokejových her potkala se Švédy a šlo o přímý souboj o vítězství v turnaji. Hrál se ofenzivní hokej plný branek, nicméně na konci se radovali Švédové, kteří dokázali přehrát výběr trenéra Radima Rulíka 5:3.
U16: Nejmladší výběr čeká první turnaj v sezoně
Pro výběr do šestnácti let půjde o první turnaj v této sezoně. Až doteď byla reprezentační náplň svěřenců Milana Razýma v podobě kempů a přípravných zápasů. Do ostré akce ale půjdou o Vánocích, kdy se koná turnaj ve Švýcarsku.
A-tým: Pátá výhra pro národní tým! V prodloužení rozhodl Kempný
Česká reprezentace se v sobotu podvečer postavila domácímu celku. Na obou týmech byla vidět velká hladovost. Švýcaři toužili po prvních bodech, Češi zase chtěli zůstat stoprocentní. Průběh zápasu tomu odpovídal, střídaly se dobré pasáže obou týmů. Utkání nakonec dospělo do prodloužení, ve kterém se radovali Češi.
U17: Paterovy svěřence čeká další turnaj, tentokrát ve Finsku
Svůj poslední turnaj odehrál reprezentační tým do sedmnácti let na začátku listopadu, kdy statečně válčil na prestižním turnaji v Kanadě. Další turnaj čeká svěřence Pavla Patery těsně po Vánocích, tentokrát ve Finsku.
Ženy U18: Rozhodla první třetina! Češky porazily Slovensko 3:1
Ideální první třetina zajistila vítězství. Češky poslala v 11. minutě do vedení Adéla Šapovalivová, jež nastartovala cestu za tříbodovou výhrou. Lvice si totiž díky dobrému závěru úvodní dvacetiminutovky vypracovaly třígólový náskok, který hájily až do 46. minuty. Češky pak drama nepovolily a aktivní hrou dokráčely k vítěznému zakončení turnaje.
Ženy: Češky si spravily chuť a porazily Německo 6:1
Češky ve třetím zápase turnaje vyzvaly Německo, jež v předchozích zápasech nebodovalo. Už v první třetině reprezentace nakročila k vítězství. Parádním výkonem se blýskla Tereza Vanišová, která asistovala u všech tří branek. Další góly přidaly Lvice až ve třetí periodě, kdy třemi zásahy potvrdily pohodlné vítězství 6:1.
Ženy: I přes brzké vedení Lvice nestačily na Finky, prohrály 1:2
A-tým ženské reprezentace nastoupil ke svému druhému utkání v rámci švédské zastávky Euro Hockey Tour. Svěřenky Carly MacLeodové zažily turbulentní úvodní třetinu, ve které se rychle dostaly do vedení, ale vzápětí o něj také přišly. Finky svědomitě ubránily zbylé dvě periody, a tak se mohly radovat z těsného vítězství 2:1