Články o národních týmech

U20: Nikdy na to nezapomeneme, zářili hrdinové koncovky Becher s Hamarou
Ondřej Becher kromě pochval od trenéra zapsal i tři góly v rozhodujícím utkání proti Finsku. V oslabení započal hon za vyrovnáním a v power-play ho také zařídil. Čtvrt minuty po něm pak dokonal otočku obránce Tomáš Hamara. A dokonalý večer byl na světě.
U20: Kdyby si to hráči neodmakali, štěstí by se k nim nikdy neotočilo, těšilo Augustu
Tempo duelu o bronz od samého úvodu diktovali Finové, ale rozhoduje závěr. A ten byl historický, a to pro české barvy. V průběhu utkání udělal několik odvážných kroků kouč Patrik Augusta. Ten si po utkání nejvíc cenil bojovnosti svého týmu.
Ženy U18: Historická výhra nad USA nám dodá sebevědomí, máme na medaili, říká Andrašovský
Velký úspěch se povedl reprezentantkám do osmnácti let. V přípravném utkání před mistrovstvím světa, které začíná v sobotu, porazily poprvé v historii Spojené státy. Výhry po nájezdech si nesmírně cenil i Dušan Andrašovský, trenér českého výběru.
Ženy U18: Lvice v generálce před MS skolily vůbec poprvé v historii USA
Už 6. ledna startuje mistrovství světa žen do osmnácti let a v generálce před turnajem zapsaly juniorky historický úspěch. Vůbec poprvé slavil jakýkoliv z ženských výběrů skalp jednoho ze zámořských gigantů. Vítězství po nájezdech dirigovala kapitánka Šapovalivová.
U20: Ještě není konec, chceme přivézt medaili domů, velí obránce Cibulka
Po vyřazení Kanady čekal na Čechy domácí výběr Tre Kronor. Po čtyřiceti minutách se hrálo nerozhodně 2:2, ale třemi trefami v závěrečné periodě rozhodlo Švédsko o postupu do finále. Národní tým si tak zahraje 5. ledna od 15 hodin o bronz.
U20: Sen o finále se rozplynul v poslední třetině. Češi padli se Švédskem 2:5
V semifinále mistrovství světa juniorů vyzvali čeští mladíci domácí Švédsko. Vyprodané Scandinavium sledovalo vyrovnanou bitvu až do poslední třetiny, kdy rozhodli třemi trefami hráči Tre Kronor. Národní tým si tak zahraje 5. ledna od 15 hodin o bronz.
U20: Splněný sen, zářil Štancl. Hráčům jsme vlili sebevědomí, dodal trenér
Euforie, radost a nevěřící pohledy kanadských fanoušků. Po šedesáti minutách se kolem slavícího gólmana Hrabala sjeli všichni čeští hráči a v rohu hrací plochy začaly oslavy skalpu zámořského giganta. Cesta za postupem do semifinále však byla dlouhá a trnitá.
U20: Čeká nás pěkná atmosféra, ale těžký zápas, ví před semifinále Redlich
V klíčovém duelu mistrovství světa juniorů porazili Češi v posledních vteřinách Kanadu, díky čemuž si zahrají v Göteborgu o medaile. V semifinále vyzvou domácí Švédsko, ještě předtím ale měli celý den na přípravu.
U18: Vyhráli jsme vše, takže spokojenost. Jsem rád za nové tváře, říká trenér Čermák
Česká osmnáctka pod vedením Davida Čermáka má za sebou další cennou zkušenost. Po listopadovém turnaji ve Finsku se Češi těsně po Vánocích vydali do švýcarského Zuchwilu. Mladíci se na Turnaji pěti zemí prezentovali dobrými výkony, díky kterým si dokráčeli pro první místo.
U20: Boj o medaile zaručen! Češi sestřelili Kanadu v posledních vteřinách
Ve čtvrtfinále juniorského mistrovství světa vyzval národní tým silnou Kanadu. Naplněné ochozy Scandinavia sledovaly napínavou podívanou, v níž sice vedli Češi, ale soupeř ve druhé periodě vyrovnal. Do třetí části tak zůstávalo vše otevřené, dokud se jedenáct vteřin před koncem netrefil Štancl.