Novinky

U18: CZE - RUS 3:2sn

Hráči reprezentční osmnáctky se radují z výhry nad soupeřem z Ruska. V Kravařích přetlačili svého soka v prodloužení, dokázali smazat dvoubrankovou ztrátu a rozhodli v 63. minutě. Česko – Rusko 3:2 (0:0, 0:0, 2:2 - 1:0). Branky a nahrávky: 49. Jenyš (Rašner), 54. Smejkal (Rašner, Veselý), 63. Pyrochta (Černoch) – 44. Vovčenko (Kameněv), 47. Děrzajev (Kraskovskij).

Univerziáda: RUS - CZE 5:1

Český tým na Zimní univerziádě o medaile hrát nebude, ve čtvrtfinále podruhé v turnaji nestačil na Rusy. Rusko – Česko 5:1 (2:0, 2:1, 1:0). Branky a nahrávky: 16. Menšikov (Nazarov, Sumin), 19. Ščerbina (Kopytin, Demidov), 32. Turukhin (Menšikov, Ugolnikov), 40. Mordvinov (Sumin, Menšikov), 59. Sokolov – 30. Matula (Kovařík, Šik).

Univerziáda: CZE - GBR 12:0

Český tým si ve svém dnešním vystoupení na Zimní světové univerziádě snadno poradil s Velkou Británií, které nasázel dvanáct gólů. Česko – Velká Británie 12:0 (6:0, 2:0, 4:0). Branky a nahrávky: 2. Růžička (Březina, Poulíček), 4. Richter (Šik), 5. Kovařík (Matula, Kubík), 6. P. Novák (Loučka, Babka), 20. Vaněk (Babka, Steiner), 20. Poulíček (Březina, Richter), 33. Vaněk (Babka, Steiner), 39. Babka (Steiner), 42. Kolda, 45. Matula (Kovařík), 52. Steiner, 59. Peška.

Ženy 15: CZE - GER 6:1

Velmi podobným výsledkem jako v sobotu skončilo druhé měření sil hokejistek do patnácti let Česka a Německa. Také tentokrát se z výhry radoval domácí tým. Česko – Německo 6:1 (2:1, 3:0, 1:0). Branky a nahrávky: 7. Hornická (Cornová, Zrnová), 11. Vozdecká (Hornická, Zrnová), 27. Vozdecká (Cornová, Zrnová), 38. Tomasco (Hymlárová, Bucifalová), 39. Hymlárová (Bucifalová), 43. Tomasco (Matoušková, Kolářová) – 9. Kaiserová (Düsbergová)

Ženy 15: CZE - GER 6:0

Hned první třetina rozhodla o výhře českého výběru hokejistek do patnácti let nad týmem Německa. Češky získaly během třinácti minut pětigólový náskok a ten pak s přehledem udržely. V neděli je v Roudnici nad Labem na programu odveta. Česko – Německo 6:0 (5:0, 1:0, 0:0). Branky a nahrávky: 5. Karlecová (Mlýnková, Matoušková), 9. Bucifalová (Kaltounková, Hymlárová), 15. Bucifalová (Hymlárová, Kaltounková), 16. Zrnová (Hornická, Škrdlová), 18. Vozdecká (Cornová), 33. Hymlárová (Bucifalová).

Univerziáda: CZE - RUS 1:7

Český tým prohrál i ve svém druhém utkání na Zimní univerziádě v Trentinu, tentokrát jasně podlehl Rusku. Česko – Rusko 1:7 (0:2, 1:2, 0:3). Branky a nahrávky: 31. Kovařík (Matula, Mika) – 8. Turukin (Nazarov, Mitriakov), 13. Putilov (Kopytin, Ščerbina), 23. Alešin (Fast, Fajzullin), 27. Sumin (Mitriakov), 42. Ugolnikov (Mordvinov, Podšendjalov), 54. Ščerbina (Ložkin), 60. Turukin (Nazarov, Ložkin).

Univerziáda: SVK - CZE 3:2sn

V úvodním vystoupení na Zimní světové univerziádě podlehli Češi týmu Slovenska, rozhodly až samostatné nájezdy. Slovensko – Česko 3:2sn (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0). Branky a nahrávky: 8. Baran (Kalináč, Rais), 38. Baran (Kalináč), rozh. nájezd Kalináč – 7. Matula (Kovařík, Havelka), 43. Babka (Vaněk).

Kemp reprezentace žen

V dokumentech nyní najdete informace ke kempu reprezentace žen, který se uskuteční ve dnech 26. až 28. prosince 2013 v Liberci. Zveřejněna byla pozvánka a program akce.

Výročí narození Jaroslava Jiříka

Sedmdesát čtyři let uplynulo ode dne, kdy se narodil Jaroslav Jiřík, člen Síně slávy českého hokeje. Odchovanec kladenského hokeje se účastnil celkem deseti světových šampionátů, získal sedm medailí, za národní tým odehrál 134 utkání, ve kterých nastřílel 83 branek. V lize hrál 18 sezón, 450 zápasů, ve kterých vstřelil 301 gólů. V roce 1965 byl nejlepším ligovým střelcem, československou nejvyšší soutěž vyhrál šestkrát. V sezóně 1969-70 se stal prvním Čechem, který se představil v NHL. Po skončení hráčské kariéry vedl jako trenér Zetor Brno (1975-77, 1980-82, 1995), reprezentaci Švýcarska (1977-80), Plastiku Nitra (1982-84), Škodu Plzeň (1984-85), působil také jako hráčský agent.

Pozvánka reprezentace U16

Trenéři reprezentační šestnáctky zveřejnili nominaci na tři předvánoční utkání s Ruskem.V dokumentech nyní najdete pozvánku a program této akce.